Ard Arda 4 Gün İzin Almaksızın İşe Gelmeyen İşçinin İş Akdinin Feshi

07-07-2005 13-07-2005 tarihleri arası işe gelmeyen bir personelimiz var. Bu kişinin hizmet akdini nasıl haklı sebepten feshedebiliriz. Ne yapmamız gerekir.
Teşekkürler

Aynı soruya ek

Ayrıca sigortasını Temmuz'da kaç gün göstereceğiz. Son geldiği 07.07. mi? Yoksa çıkışına karar verdiğimiz 13.07. mi?

Ard arda 4 gün izin almaksızın işe gelmeyen işçinin iş akdinin feshi

MADDE 25.İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı
II- Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri:
g.İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi.

Derhal fesih hakkını kullanma süresi
MADDE 26. - 24 ve 25 inci maddelerde gösterilen ahlak ve iyiniyet kurallarına uymayan hallere dayanarak işçi veya işveren için tanınmış olan sözleşmeyi fesih yetkisi, iki taraftan birinin bu çeşit davranışlarda bulunduğunu diğer tarafın öğrendiği günden başlayarak altı iş günü geçtikten ve her halde fiilin gerçekleşmesinden itibaren bir yıl sonra kullanılamaz. Ancak işçinin olayda maddi çıkar sağlaması halinde bir yıllık süre uygulanmaz.

Bu haller sebebiyle işçi yahut işverenden iş sözleşmesini yukarıdaki fıkrada öngörülen süre içinde feshedenlerin diğer taraftan tazminat hakları saklıdır.

ARD ARDA 4 GÜN İZİN ALMAKSINIZ İŞE GELMEYEN İŞÇİNİN İŞAKDİNİ

merhabalar

sayın nurtekin hangi sebeple feshedeceğinizin cevabını vermiş. tarih olarak da 13/07/2005 de şahitlerinde imzalayacağı bir tutanak tutularak iş akdini fesh edersiniz. temmuzda 7 günlük bordro yaparsınız. tutanağın fotokopisini ssk ya ek-8 izinsiz işe gelmeme sebebinden eksik gün olarak bildirirsiniz.

iyi çalışmalar...

MADDE 25.İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı
II- Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri:
g.İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın :idea: ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi.

merhaba
Evet yazılanlara göre herşey açık ve net ama dikkat etmeniz gereken bir şey var.
personelinizin nedenn gelmediği konusunda emin olmanız gerekli diye düşünüyorum. çünkü
iş akdi fesh edildikten sonra insanlar tanıdıkları polikilinik vb. sağlık kuruluşlarından istirahat alabiliyorlar. Bunula ilgili daha daha önce buna benzer bir olay yaşanmıştı. Dikkatli olmakta yarar var.

iyi çalışmalar

bende yardım arkadaşımıza katılıyorum. (haklı sebepe dayanmaksızın önemli).Feshedilmeden önce kişiye noter tastikli ihtarname çekilmesi daha uygun olur.

Eldende tebliğ yapılabilir. Karşılıklı imzalarla fesih bildirilmiş olur.

gelmeyen çalışana elden nasıl tebliğ edilecek?

Ücretini almaya geldiğinde

nane ©' Alıntı:
b-64797-icon.gif
-> Forum Kuralları
Mesajın sağ üst tarafındaki
modify.gif
Değiştir butonuna basarak düzeltiniz.

Ynt: Ard arda 4 gün izin almaksızın işe gelmeyen işçinin iş akdinin feshi

ece ' Alıntı:
bende yardım arkadaşımıza katılıyorum. (haklı sebepe dayanmaksızın önemli).Feshedilmeden önce kişiye noter tastikli ihtarname çekilmesi daha uygun olur.
bu tarz fesihleri biz hep noter yoluyla yaptık
daha sağlıklı oluyor arkadaş haklı