Arkadaşlar Sınavlardan Kalanlar İtiraz Etsin

Arkadaşlar sınavlardan kalanlar itiraz etsin hoca da itiraz çok olunca yıpransın ki bir dahaki sefere daha kolay sorsun nasılll:)))

Arkadaslar Maliyet muhasebesınden turmob un cevapları gec yayınlandı. soruları tekrar cözdüğümde türmob un işcilik hesaplamasında yevmiye kaydı hataı. damga vergisi ve gelir vergisini 730 a atmış. dolayısıyla hesapta yanlış. itiraz edebilmek icin ise yayınlanan cvp tarıhı gec oldu. dehanın yayınladıgı cvp dogru bende oyle yaptıum. fakat neden kaldıgımı türmob un soru cvp ları yayınlanınca anladım. bu cvp larına nasıl itiraz ederiz. yanlıs yapmıslar soruyu...

Arkadaslar Maliyet muhasebesınden turmob un cevapları gec yayınlandı. soruları tekrar cözdüğümde türmob un işcilik hesaplamasında yevmiye kaydı hataı. damga vergisi ve gelir vergisini 730 a atmış. dolayısıyla hesapta yanlış. itiraz edebilmek icin ise yayınlanan cvp tarıhı gec oldu. dehanın yayınladıgı cvp dogru bende oyle yaptıum. fakat neden kaldıgımı türmob un soru cvp ları yayınlanınca anladım. bu cvp larına nasıl itiraz ederiz. yanlıs yapmıslar soruyu...

Arkadaşım soruda bu şekilde not verilmiş gözünüzden kaçmış olabilir mi?
NOT: Esas üretim gider yerlerinde çalışan işçilere ilişkin tüm kesintiler (işçi + işveren) endirekt işçilik olarak muhasebeleştirilmektedir.

damga vergisi ve gelir vergisi ne zamandan belli 730 da izleniyor. Isci isveren kesintileri sgk ve issizlik ok. Ama damga ve gelir vergisi 730 da olmamali. Bu ikinci sorudan bu sekilde bizden puan kirip biraktilarsa soyleyecek bisi bulamiyorum :(

damga vergisi ve gelir vergisi ne zamandan belli 730 da izleniyor. Isci isveren kesintileri sgk ve issizlik ok. Ama damga ve gelir vergisi 730 da olmamali. Bu ikinci sorudan bu sekilde bizden puan kirip biraktilarsa soyleyecek bisi bulamiyorum :(

sakin bir şekilde cavbı tekrar inceleyin derim not yazmışlar bütün kesintiler 730a alınacak diye

Son düzenleme:
Arkadaşlar sınavlardan kalanlar itiraz etsin hoca da itiraz çok olunca yıpransın ki bir dahaki sefere daha kolay sorsun nasılll:)))
Süper, sonra da sınavlar doğru dürüst yapılmıyor ki, herkes müşavir olabiliyor, mesleğin itibarı kalmadı artık diye sızlanın :)

Bakın ifade edemedim sanırım işlenmesi gereken kayıt 730 olması gerektiği için değil sınav komisyonundaki şahıs bu kesintileri damga ve gelir vergisi de dahil 730 hesaba atacaksın demiş. Muhtemelen yapılan kayıtların daha kolay yapılması ve okunması amacıyla boyle bir yol seçilmiş.

aferin iyi yapmis tebrik ederim, nasil tuzak kurariz cok iyi biliyolar . oyleki dogru olani diil olmayani istiyolar :( maliyetim cok iyi oldugu halde kaldim. Oyleki hazirandaki sinavdada tuzaga dusucem diye korkUyorum. Maliyetten nasil kaliyoruz neye nasil puan veriyolar anlamis diilim.itiraz etme sonuc alamazsin diyorlar.antideprasansiz bu sinav cekilmez:)))

aferin iyi yapmis tebrik ederim, nasil tuzak kurariz cok iyi biliyolar . oyleki dogru olani diil olmayani istiyolar :( maliyetim cok iyi oldugu halde kaldim. Oyleki hazirandaki sinavdada tuzaga dusucem diye korkUyorum. Maliyetten nasil kaliyoruz neye nasil puan veriyolar anlamis diilim.itiraz etme sonuc alamazsin diyorlar.antideprasansiz bu sinav cekilmez:)))

Bende neye puan verdiğini merak ettiğim için hocanın puan verdiği kağıdı istedim dilekçeyle tesmerden.İtiraz sonuçlarından sonra göndericeklermiş.İtiraz etmiştim daha önce birşey değişmedi aynısını yapıştırdılar.O yüzden bu sefer kağıdımı istedim dilekçe ile.Bakalım ne olucak

dilekcenizin sonucu gelirse size , puanlamaniza bakip burdan nasil bir puanlama yaptiklarini paylasirsaniz sevinirim. Insallah haziranda basarili oluruz. Basarilar arkadaslar