Arkadaşlar Yardımcı Olur Musunuz Lütfen

arkadaşlar merhaba,
arkadaşlar 2015 yılı için hem il müdürlüğünde hemde il müdürlüğüne bağlı kuruluşta personel çalıştırmasına dayalı ayrı ayrı ihaleler yapıldı ihaleleri aynı firma aldı...11.06.2015 tarihinde il müdürlüğündeki çalışan bir kişi başka bir kadroya geçti ve yeri boşaldı bana da firma seni il müdürlüğüne alalım dedi aynı görevle il müdürlüğünde devam ettim (kuruluştaki görevim ne ise il müdürlüğündeki boşalan yerde aynıydı)...06.11.2015 tarihinde firma işten çıkış kodumu 22 diğer nedenlerle yapmış ve 07.11.2015 tarihinde il müdürlüğünde işe başladım, sonra taşeron personele 1 kasım 2015 tarihinden önce girenlere kadro vb durumlar ortaya çıkınca araştırma yapmaya başladım ve herhangi bir sonuç ele alamadım...(bazı kişiler sen il müdürlüğüne 07.11.2015 tarihinde girişin yapıldı o tarih baz alınırsa hiç bir haktan faydalanamazsın diyorlar) bazı arkadaşlar firma seni yanlış kod ile çıkarmış 16 kodu İ̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇sözleşme Sona Ermeden Sigortalının Aynı İ̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇şverene Ait Diğer İ̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇̇şyerine Nakli ile çıkarması gerekiyor ki yapılacak olan düzenlemelerden faydalanasın dediler ....lütfen yardımcı olur musunuz?