Arkadaşlık

Üyelik
27 Eyl 2005
Mesajlar
6
Tüm dost ve Arkadaşlara iyi haftalar dileğiyle....

ARKADAŞLIK

Herkesle kavga eden, geçimsiz bir çocuk varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba ve tahta vermiş. " Arkadaşların ile tartışıp kavga ettiğin zaman, her seferinde bu tahtaya bir çivi çak" demiş. Genç, birinci (ilk) günde tahtaya 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendine kontrol etmeye çalışmış ve geçen her gün daha az çivi çakmış.

Nihayet bir gün gelmiş ki, hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahtanın önüne götürmüş. Bence "bugünden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin her gün için tahtadan bir çivi çıkar ve sök" demiş.


Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki, tüm çiviler çıkarılmış. Babası ona "aferin iyi davrandın, ama bu tahtaya dikkatli bak. Ne kadar çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel olmayacak" demiş.

Arkadaşlarla tartışıp kavga edilir. Ancak söylenen her kötü kelime bir yara, bir delik bırakır. Arkadaşına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin, ama bu delikler aynen kalır ve kolay, kolay kapanmaz...

Gerçek Dostluk, Arkadaşlık, BİR GÜLE DUYULAN SEVGİ KADAR BASİT OLMAMALI, KORKUYA MEYDAN OKUYACAK KADAR GÜÇLÜ, UĞRUNDA ÖLECEK KADAR DEĞERLİ, BİR ÖMÜR BOYU BULUNMAYACAK KADAR ZOR OLMALI...

Mutlu, Huzurlu, sağlıklı bir hafta dileğiyle, Hayata iyi bakın, Sevgiler…

Saygılarımla,
ÖZCAN USLU

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.
 
Üyelik
23 Eyl 2005
Mesajlar
24
merhaba

sayın özcan
yazdığınız yazıyı daha önce okumuştum.
insanın insanın gökyüzündeki yıldızlar kadar arkadaşı olacağına;
o parlayan yıldızlardan tek ama tek bir tanesi dostun olsun... :eller
arkadaştan dost olur ama,
dosttan arkadaş asla..... :p
ekin
 

Benzer konular

Üst