fonradar

Arkadasşlar Lütfen Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba arkadaslar mali müsavirin yanında çalışıyorum minübüscülere satıs faturasını biz kesiyoruz. gecen ay ben kestim 2 tane satıs faturası kesmeyi unuttum şimdi ne yapmalıyım? lütfen yardım

nisan ayı ise problem yok kdv beyannamesi verileceği 24 mayıs'a kadar fatura kesilebilir.
fakat
fatura seri numaralarının tarihlerine dikkat edin.
mayıs tarihli bir fatura keserseniz seri bozulacağından tekrar nisan tarihli kesemezsiniz.

marta kesmem gerekiyordu satış faturasını ama ben unuttum :( şimdi söyleyeyim mi patrona yoksa söylemeyeyim mi

tam olarak nasıl bir karşılık alacağınızı bilemem. ama kesmeyi unuttuğunuz tutarın nisan ayına aktarılma ihtimali varsa söyleyin.

herhangi bir cezası oluyor mu bs yok zaten muhtelif müşteriler diye işliyoruz birde bir sonraki beyan dönemi ne zaman

Neden cezası olsun rakamı yüksek tutarak fatura kesebilirsiniz. Ama tahsilat konusunda 7.000.- Tl ve üzeri olursa banka işlemi yapmak zorundasınız kasa ile kapatamazsınız faturayı.Nisan ayına fatura keserseniz bir sonraki beyan dönemi 24 mayıs, mayıs ayına keserseniz bir sonra ki beyan dönemi 24 haziran

Merhaba,

Forum Kurallarına uygun konu açmadığınız için konu tarafımca kilitlenmiştir. Konu başlığınız sorunuz ile alakalı olmalıdır. "Arkadaşlar lütfen yardım" yazarak sizden sonraki üyeler bu konudan faydalanamayacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...