fonradar

Askerde ssk ödenmesi hk.

Çalışanımız askere gidecek,ancak tazminatını almadan iş akdini bitirmeden askere gitmek istiyor,askerde olduğu süre zarfında da maaşını almak istiyor.Tabii yasal prosedürlere göre askerdeyken maaş almaya devam ederse SSK?sının da yatırılması şart.Askerde kısa dönem olması bekleniyor(yaşı ve eğitimi sebebiyle),5 aylık bir süreç.Ancak aynı zamanda askerlik süresinde SSK?sının yatırılması sorun olur mu?Askerde başına olumsuz bir durum gelirse işveren sorumlu olabilir mi?İşveren bu değerli elemanını askerlik sebebiyle kaybetmek istemiyor,askerden dönünce de çalışmasını ve askerlik süresince de mağdur olmasını istemiyor.Kişi de zaten tazminatını alarak ayrılıp askere gitme fikrine sıcak bakmıyor.
Benim ilk kararım tazminatını alıp ayrılması yönündeydi,ama işveren ayrılmasını istemiyor;o zaman ücretsiz izne çıkaralım dedim o zaman da kişi bu dönemde maaşını istiyor,yurtdışı tarafından sıkı denetlenen bir firmayız,maaşının hesabına yatırılması ve ssk ödenmesi şart .Askerdeyken maaşını çalışıyormuş gibi tüm haklarıyla ödesek sorun olur mu?Kişiden de askerlik süresince ücretli izin kullanmak istiyorum diye bir yazı alsak ,bunu işveren de onaylasa yeterli olur mu?

Ynt: Askerde ssk ödenmesi hk.

Firma sahipleri böyle bir hataya düşeceklerse bence kepenkleri kapatsınlar.