Askere Giden Personelin Ssk sının Devam Etmesi

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Üyelik
2 Ara 2013
Mesajlar
1,268
Konum
istanbul
Firmada 5 aylığına askere gidecek personele firma askerlik süresince maas odemeye devam etmek istiyor
Bu durumda ssk sının da askerlik süresince devam etmesinde bir sakınca varmidir?
Teşekkürler
 

mete54

Katkı Sunan Üye
Üyelik
26 Ara 2014
Mesajlar
109
Konum
sakarya
vay anasını, o işyeri nerede lütfen söyleyin bizde gidip orada çalışalım :) yıllık izinde gösterirse olur düşüncesindeyim.
 

Hava Kuvvetleri

Katkı Sunan Üye
Üyelik
2 Ocak 2013
Mesajlar
223
Konum
ANTALYA
Firmada 5 aylığına askere gidecek personele firma askerlik süresince maas odemeye devam etmek istiyor
Bu durumda ssk sının da askerlik süresince devam etmesinde bir sakınca varmidir?
Teşekkürler
Herkese merhaba

Sosyal Sigortalar ve GSS kanunun 6. maddesinde sigortalı sayılmayanlar arasında askerlik hizmetlerini er ve erb. olarak yapmakta olanlar ile yd. sb. okl. öğrencileri bulunmaktadır.(istisnaları vardır.)

2013/11 sayılı SGK genelgesinin as.hiz.ile ilgili kısmında 2020/21 sayılı genelge ile değişikliklik yapılmıştır.

(4/a) kapsamındaki sigortalılığın başladığı tarihte fiili olarak askerlik hizmetini yapmakta olanların, askerlik hizmetini yaptığı dönemde sigortalılığının bildirildiği işyerindeki (4/a)kapsamındaki çalışmalarının terhis tarihinden sonra da devam ettiğinin anlaşılması halinde,
fiili olarak askerlik yaptığı dönemdeki hizmetleri iptal edilecek, terhis tarihinden sonra geçen
hizmetler ise geçerli sayılacaktır.

Sigortalı askerden gelince as.borçlanması yaparak prim günü alabilir.

Bilgilerinize sunarım.
 

Benzer konular

Üst