fonradar

Askerlik Nedeniyle İstifa

Merhabalar , askerlik nedeniyle 30.11.2012 tarihinde işden cıkışım verilecek verildikten sonra benim herhangi bir yere işden cıktığıma dair bir yere basvurucakmıyım ( ssk felan ) yardım için şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle 1 yılı aşkın bu işyerinde çalışıyorsanız kıdem tazminatı hakkınız olduğunu belirtmek isterim.
herhangi bir yere başvuru konusuna gelince askerden sonra eğer hemen sigortalı bir işe giremezseniz, ilgili kaymakamlık veya valiliklerde yer alan il sosyal hizmetler müdürlüğüne gelir testi için başvuru yapacaksınız. tespit edilen gelir durumunuza göre tarafınıza her ay gss primi tahakkuk edecek. geliriniz ilgili kanunda belirlenen rakamın altında olursa gss primi devlet tarafından karşılanacak ve sizde sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam edeceksiniz. sonuç olarak şimdilik bir şey yapmanıza gerek yok.

Merhabalar , askerlik nedeniyle 30.11.2012 tarihinde işden cıkışım verilecek verildikten sonra benim herhangi bir yere işden cıktığıma dair bir yere basvurucakmıyım ( ssk felan ) yardım için şimdiden teşekkür ederim.
a-bir yıl ve üzeri kıdeminiz var ise işveren k.tazminatı ile var ise kullanmadığınız y.izin ücretini işverenden talep etmeniz,
b-askare gitmeden önce bir ay içinde iş kurumuna işsizlik ödeneği için başvurmanız,
mümkün ve uygun olacaktır