Askerlik Nedeniyle Tazminat

2013 tarihinden beri özel bi şirkette çalışmaktayım . askerlik sebebiyle çıkış yapmak istiyorum ve tazminatımı almak istiyorum yanlız bana kendin istifanı ver tazminat vermeyeceğim diyor . bunun için neler yapmalıyım 1 şubatda nereye gidecegim belli olacak tazminatımı almadan çıkmak istemiyorum sizce nereye başvurmalıyım tazminatımı nasıl alırım .

NOT : Başlık tarafımca değiştirilmiştir. Lütfen forum kurallarına uyalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
2013 tarihinden beri özel bi şirkette çalışmaktayım . askerlik sebebiyle çıkış yapmak istiyorum ve tazminatımı almak istiyorum yanlız bana kendin istifanı ver tazminat vermeyeceğim diyor . bunun için neler yapmalıyım 1 şubatda nereye gidecegim belli olacak tazminatımı almadan çıkmak istemiyorum sizce nereye başvurmalıyım tazminatımı nasıl alırım .

NOT : Başlık tarafımca değiştirilmiştir. Lütfen forum kurallarına uyalım.

Askerlik sevk belgenizle birlikte işyerine askerlik nedeniyle ayrılmak istediğinize dair bir dilekçeyle başvurup kıdem tazminatınızı talep edebilirsiniz. İşverenin bu davranışı sizin kıdem tazminatı alma hakkınızı ortadan kaldırmaz.
İhbar süresine uymanız gerekmiyor. İmkan varsa güzel ayrılmakta fayda vardır.

Ek; İşsizlik maaşı şartlarına haizseniz askerlik dönüşü 30 gün içinde başvurmanız halinde işsizlik maaşıda alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Askerlik belgeni al noter kanalı ile Askerlik nedeniyle kıdem tazminatımı ve diğer yasal haklarımı alarak istifa etmek istiyorum şeklinde belirterek ihtar çekerek her türlü alabilirsiniz..

Eğer işveren sorunlu biriyse sakin Direk olarak elden dilekçe verme sonradan dilekçe yok edilip devamsızlıktan çıkarabilirler..