fonradar

Avukat Vekalet Ücreti Hk.

işyerimizde avukat ile sözleşmemiz mevcut %12 vekalet ücreti ile. tahsilinde sıkıntı yaşadığımız müşterilerimizi avukatımız aracılığıyla kanuni takibat başlatıyoruz. ancak bazı müşterilerimizin vekalet ücreti konusunda avukatımızdan özel olarak indirim talep etmesi sebebiyle yada bazıları ile tanıdık münasebeti ile indirim yapıyor.yada vekalet ücretini elden almak istiyor. ben sorduğum zaman serbet meslek makbuzunu borçluya düzenleyeceğini stopaj veya kdv yi o şekilde beyan edeceğini söyledi. daha önce vekalet ücreti için ben müşteriye vekalet ücreti + kdv fatura kesiyor. avukatın serbest meslek makbuzunu bana düzenlmesi sebebiyle kdv yi indirip, stopaj tahsil ediyor ve vekalet ücretini avukata ben ödüyordum. avukatının ben fatura kesmeden vekalet ücretini borçlu ile arasında halledip, icra dairesine borç bitmiş, vekalet ücreti alınmıştır yazısını vermesi ne kadar doğru? Avukatın herhangi bir makbuz düzenlememesi yada yanlış düzenlemesi şirketimizi yükümlülük altına sokar mı? yoksa bu durumdan avukat kendimi sorumlu? fikirlerinizi beyan ederseniz memnun olurum.