fonradar

Aylık işgücü çizelgesinin doldurulması.

aday

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar ben bir muhasebe bürosunda çalışıyorum aylık işgücü çizelgesini hangi firmalar için doldurma zorunluluğum var bazı firmalar 10 kişinin altındalar ve çok nadiren işçi giriş ve çıkışı işlemleri oluyor hangi durumlarda ceza gelir nelere dikkat etmemiz lazım bu formu doldurmayı anlatan bir video yada maliyenin açtığı kurs yokmu iskur sayfasında anlatımı yokmu sizler detaylı bir şekilde girip çıkmayı nerden öğrendiniz bürodaki sorumlu muhasebeci işden ayrıldı mali müşavirimizde konuya hakim değil bana sen öğren hepsini sen gönder diyor sadece şifreler elimde girişi yapıyorum gerisinide getirmem lazım detaylı olarak nereden ve nasıl öğrenebilirim saygılar teşekkürler

Ynt: aylık işgücü çizelgesinin doldurulması

Giriş yaptıktan sonra sırasıyla;

Aylık İşgücü Çizelgesini doldurabilirsiniz
Yeni Çizelge Ekle
GEÇEN AY SONU İTİBARIYLA ÇALIŞANLAR (geçen aydan bu aya devreden personel sayısı yazılacak, erkek bayan ayırarak)
AY İÇİNDE İŞE ALINANLAR (ay içindeki girişler)
AY İÇİNDE İŞTEN AYRILANLAR (ay içindeki çıkışlar)
AY SONU İTİBARIYLA ÇALIŞANLAR (burayı sistem otomatik hesaplıyor, burdaki rakam gelecek aya devreden pers)
İLERİ
Ay içindeki işçi giriş çıkışlarını işçilerin tüm bilgilerini girerek ekliyorsunuz
İLERİ
Personelin mesleklere göre dağılımını yazıyorsunuz (3 genel büro, 1 beden işçisi gibi)
İLERİ
bu bölümü geçiniz
İLERİ
Burda ilk 2 ve sonuncuya Hayır deyip 3.ye önümüzdeki ay personel artışı-azalışı olma durumuna göre seçim yapacaksınız
İLERİ
bu bölümü geçiniz
İLERİ
kaydet

Ynt: Aylık işgücü çizelgesinin doldurulması.

kullanmış olduğunuz muhasebe programında TİK (türkiye iş kurumu ) raporlama dizaynı bulunmalı.

ilgili dönemin aylık personel durum listesini,mevcut muhasebe programından çıkartıp,aynısını aylık iç gücü çizelgesine geçirmeniz yeterli olacaktır.