zirve

Aylık İşgücü Çizelgesinin Geç Verilmesi Cezaya Yol Açar mı ?

aylık iş gücü çizelgesini işkura her ay süresinde düzenli olarak yüklüyoruz , fakat Mart ayı iş gücü çizelgesini nisan sonuna kadar vermek gerekiyordu , atlamışız 2 Mayısta sisteme yükledik site herhangi bir hata veya zaman aşımı uyarısı vermeden kabul etti yüklememizi yaptık , fakat kanunda para cezası yazıyor sizce ceza gelir mi ? Gelirse ne kadar sürede gelir ve nasıl haberimiz olur ?
Daha önce başına gelen varsa aydınlatmasını rica ederim

URUM79

Tanınmış Üye
aylık iş gücü çizelgesini işkura her ay süresinde düzenli olarak yüklüyoruz , fakat Mart ayı iş gücü çizelgesini nisan sonuna kadar vermek gerekiyordu , atlamışız 2 Mayısta sisteme yükledik site herhangi bir hata veya zaman aşımı uyarısı vermeden kabul etti yüklememizi yaptık , fakat kanunda para cezası yazıyor sizce ceza gelir mi ? Gelirse ne kadar sürede gelir ve nasıl haberimiz olur ?
Daha önce başına gelen varsa aydınlatmasını rica ederim
Doğrudur. Kanun idari para cezası öngörnekte. Fakat ben İşkur'un herhangi bir ipc uygulayacağını sanmıyorum. Hele pandemi sürecinde esnek olacağını düşünüyorum. Yine de başından böyle bir hadise ile karşılaşan varsa da dinlemek isterim.

Doğrudur. Kanun idari para cezası öngörnekte. Fakat ben İşkur'un herhangi bir ipc uygulayacağını sanmıyorum. Hele pandemi sürecinde esnek olacağını düşünüyorum. Yine de başından böyle bir hadise ile karşılaşan varsa da dinlemek isterim.
Teşekkür ederim dönüş için , izin yazıları ay sonu maaş hesabı derken unuttum inşallah bişey olmaz çok üzülürüm cezasıda epey çok 5.000 civarı

K.Ozan

Katkı Sunan Üye
Sizin durumunuzda herhangi bir şey olmaz merak etmeyin. Eğer size her ay işgücü çizelgesi doldurmanız gerekmekte tarzında tebligat gönderirlerse o zaman sorumlu olursunuz. Bu durumda da eğer atlarsanız genelde işkur personelleri firmayı yada sizi arayıp durumu bildiriyor. Açıkçası ceza uygulanana rastlamadım bugüne kadar.

O kadar yükümlülük arasında işgücü çizelgesini tüm sorumluların süresinde bildirdiğini hiç sanmıyorum. Tabii siz süresinde bildirmeye dikkat edin belli olmaz bizim devletin işi.