fonradar

Aylık prim hizmet belgesi

iyi gunler ben kamu aylık prim hizmet belgesi gönderiyorum yeni dosya acıldı ve işe başlamalar 13,10 bugun prim hizmet belgesini gönderiyorum hata veriyor diyorki eksik gun nedenini yazın. girişler 13,10 olarak görünüyor gun sayısı ise 19 olarak herhangi bi yanlışlık varmıdır yapmış olduğum işlemde bilgi verirseniz sevinirim.Birde kamu prim hizmet belgesinde kanun maddesi olmaz diye biliyorum yani 5510 vb... doğrumu tşkler....

Ynt: Aylık prim hizmet belgesi

acaba işe giriş tarihini bildirgede belirtmeyip direkt olarak 19 gün girmiş olabilirmisiniz ?

bildirdim girişler 13,10 diye görünüyor...

yok demek istediğim aylık primi bildirirken kişinin giriş tarihini yazdınız mı ?

maaşlar her ayın 15 inden 15 ine yatmıyor mu?

yaa maaşla ilgisi varmı sizce 13,10 da ilkez işe girenler için kamu adına işyeri bildirgesi açıldı işçilerde 13,10 da işe girdi bende şimdi prim hizmet belgesi gönderiyorum girişler 13,10 gun sayısı 19 olarak görünüyor ve hata veriyor eksik gun nedini yazın diye

maaşlar 15 den 15 e ise prim bildirimi özel işyerlerinden farklı oluyor. mesala 15/10-14/11 için bildirim bir bütün yapılıyor. Kamuda bildirim süresi vs tamamen farklı.