Aylık Prim ve Hizmet Listesinin Eksik Verilmesi

sofist

Katkı Sunan Üye
iyi günler; 9.ay içerisinde çalışmaya başlayan işçimizin işe giriş belgesini kurumuna zamanında düzenleyip vermiş bulunmaktayım.Ancak 9.ayın Prim ve Hizmet Listesini düzenlerken bu işçimizi yazmadığımın farkına bugün varmış bulunuyorum. E-Şifre kullanımına tabi olan bu işyeri için 9.ayla ilgili nasıl bir çalışma yapmam gerekir acaba ?
Birde bunun bize ileride doğa bilecek bir cezası olur mu? Cevaplarınız için tşk ederim.

Ynt: Aylık Prim ve Hizmet Listesinin Eksik Verilmesi

Kağıt ortamında ek bildiirm düzenleyip kuruma vermelisiniz.

Süresinden Sonra Kuruma Vereceğiniz Kağıt Ortamında Ek nitelikteki Bildirge olması halinde Kuruma verilmiş olan her bir ek belge için aylık asgarî ücretin 1/8'i tutarında İdari para cezası uygulanacağı öngörülmüştür.

cevaplarınız için tşk ederim. Kurumla telefon görüşmesinde kurumdaki ilgili birimdeki memur sadece dilekçe ile başvuru yapmam gerektiğin her hangi bir düzeltme vermeye gerek olmadığını gerekli işlemlerin kendileri tarafından yapılacağını ve hiç bir ceza işleminin uygulanmayacağını söyledi.
bu durumda ben ne yapabilirim memurun söyledikleri bana pek uygunmuş gibi gelmedi.
vereceğiniz cevaplar için tşk ederim....

Ah bu sgk nın memurları :)
sayın sofist sgk nın en üst kademesindeki memurdan en alt kademesindeki memura kadar şu an hiçbiri neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum

şahsi fikrim sgkda bu konuyu ya yüzyüze görüşün yada durumu anlatan dilekçeniz ve ilgili döneme ait ek aylık prim hizmet belgeniz ile kuruma müracaat etmeniz olacaktır. kolay gelsin

yazmış olduklarınızda son derece haklısınız haybeye maaş alıp çok çalışıyoruz diye de birimlerinde ahkam kesmekten başka bir şey yapıyorlar zaten
peki ama bu durumda ben şimde ne yapmalıyım _?

aman arkadaşlar lütfen dikkat edelim. sakası yok bu yanlışlıkların. cezalar el yakıyor.