fonradar

Aynı Anda İki Farklı İşyerinden 30 Günlük Sigorta Primi Yatırılabilir mi ?

Herkese Selamlar.

Ben kamuda işçi olarak çalışmaktayım. Tam zamanlı sözleşme ile çalışıyorum ve çalıştığım kamu kurumundan sigorta primim 30 gün olarak yatıyor. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği uzmanlık belgesine de sahibim. Bu belge ile özel sektörde de çalışmak istiyorum.

Sorularım şunlar:

1- Aynı anda iki farklı işverenle (kamu ve özel sektör) tam süreli sözleşme imzalayabilir miyim?
2- Aynı anda bu iki farklı işyerinden 30 günlük sigorta primim yatırılabilir mi?
3- Kamuda çalışırken özel sektörde de çalışabilmek için, çalıştığım kamu kuruluşundan izin almam gerekiyor mu?
4- Örneğin üç yıl boyunca her iki işyerinden sigortalarım yıllık 360 günü tamamlayacak şekilde yattı diyelim. (emeklilik gün hesabında 720 değil sadece 360 gün olarak hesaplanacağının farkındayım) Bu üç yıl sonunda uzmanlık derecemi yükseltmek için sgk'dan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak 3 yıl fiili hizmetimi gösteren sigorta dökümünü beyan ettiğim zaman bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

NOT : Renkli yazı yazmak forum kurallarına aykırıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese Selamlar.

Ben kamuda işçi olarak çalışmaktayım.

3- Kamuda çalışırken özel sektörde de çalışabilmek için, çalıştığım kamu kuruluşundan izin almam gerekiyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kurumunuz izin veremez " verse bile" kamuda çalışan işçiler kendi idarelerinin dışında sadece;

Cumhurbaşkanlığı
TBMM
ve Başbakanlıkta
bu kurumların istemesi üzerine çalışabilirler.

Bu kurumların dışında Kamu/özel fark etmez çalışamazlar.