Aynı Anda SSK ve Bağ-Kur

meraba ben suan ogrencıyım aynı andada yarım zamanlı bı ıste ssk lı olarak calısıyorum fakat babamın veffaatından dolayı bag-kur karnemde var.ssk lı oldugumdan berı onu kullanmıyorum.kullana bılırmıyım..bu bı sorun teskıl edermı...

sakın kullanma. kullanır isen ileride yararlandığın tüm sağlık yardımları faizi ile senden istenir.

alma. bağkura müracaat ederek maaşın tamamının annene bağlanmasını sağla. (tek çocuk isen)

nane' Alıntı:
alma. bağkura müracaat ederek maaşın tamamının annene bağlanmasını sağla. (tek çocuk isen)

maası neden almıyayım hala ogrencıyım unv.de ve yasım 25 ı gecmedı???

alamama nedeni bağkur kanunu

c) (Değişik : 24/8/2000 -KHK- 619/21 md.; İptal: Ana.Mah.nin 26/10/2000 tarih ve E.:2000/61, K.:2000/34 sayılı Kararı ile; Değişik: 24/7/2003-4956/23 md.) Onsekiz yaşını, orta öğrenim yapması halinde yirmi yaşını, yüksek öğrenim yapması halinde yirmibeş yaşını doldurmayan ve (18 yaşını doldurmayanlar hariç) bu Kanun ile diğer sosyal güvenlik kanunları kapsamında çalışmayan, bu kanunlar kapsamındaki çalışmalarından dolayı gelir veya aylık almayan veya yaşları ne olursa olsun çalışamayacak durumda malûl olan çocuklarla, yaşları ne olursa olsun evli olmayan, evli olmakla beraber sonradan boşanan veya dul kalan ve bu Kanun ile diğer sosyal güvenlik kanunları kapsamında çalışmayan, bu kanunlar kapsamındaki çalışmalarından dolayı gelir veya aylık almayan kız çocuklarının her birine % 25'i, (1)

sevgili ozan ssk lı çalıştığın için sen sadece ssk hizmetlerinden yararlanabilirsin ve maaşını almaman gerekir.tespit edildiği takdirde faizi ile geri alırlar.ancak ssk dan çıktığın vakit müracat ederek maaşını tekrar bağlatırsın.kolay gelsin

ozan3434 sen sadece okuyor olsa idin %50 annene %25 sana maaş (25 yaşı doldurana kadar) bağlanıyor. annen sağ ve dul ise başka kardeşin yok ise 45 md a bendi gereği babana ödenen maaşın %75 annene bağlanır. yani alacağınız toplam para aynı olur.