fonradar

Aynı Gün İçinde 3 Tane Tutanak İmzalattılar

merhaba
1 buçuk yıldır gold bilgisayarda kasa muhasebe sorumlusu olarak çalışmaktayım son zamanlarda mağaza müdür yardımcı kafayı bana taktı işten çıkmam için müthiş çaba sarfediyor bende emeklerimi boş çıkarmak istemediğim için sabırla devam ediyorum ancak sabrımın son noktasındayım bana mağaza içindeki kapıyı sil dedi bende hayır bu benim görevim değil bu tarz işleri bana söylemeyin herseferinde ben yapmak zorunda değilim magazda 9 tane personel var diye cevap verdim beni azarlayıp hakaret ederek bağırdı müdür yardımcısı sonra bana aynı gün 3 tane tutanak imzalattılar tutanaklarda izinsin mola kullanmak mağza personeline müdüre ve yardımcısına usulsuz konusmak ve asıl görevini yerine getirmemektedir dıe 3 tane ayrı AYRI savunma aldılar doğru olmadığını yazarak savunmamı yaptım imzamı attım konu hakkında bilgilerinizi rica ederim ne yapabilirim beni işten tazminat vermeden çıkarmak için uğraşıyorlar beni bezdirip istifamı vermemi istiyolar bunuda dile getiriyolar

Bakın burada size karşı mobbing uygulanıyor. İşyerinizden hemen ayrılın. Ayrıldıktan sonra işyerine aynı gün ihtarname çekin ihtarnamede tüm hak ve alacaklarınızla kıdem ve ihbar tazminatınızı istediğiniz belirtin ayrıca 7 gün süre verip bu sürenin devamında dava açın, davaya mobbin işlemini de ekleyip ayrıca tazminat talep edin İş mahkemeleri bu tür durumlarda işçiyi haklı görmektedir. Kolay gelsin. Ayrıca mobbin konusunda yardım alabilmeniz için
mobbingle mücadele derneğini ziyaret etmenizi öneririm.

Olayıın işci tarafından işverene bildirilmiş olması sonucu gerekli ve yetereli önlemleri almayan,yükümlülüklerini yerine getirmeyen işverenin sorumlu olcağı zira işverenin işcilerin ruh ve beden sağlığını korumak kişiliğini gözetmek zorunda olduğu ayrıca işcilere eşit davranması gerektiği bu nedenle işverenin diğer işcisinin bu tür söz tutum ve davranışlarının olduğunun tespiti nin kolay olmayacağı ispat yükü işciye ait olacaksa işin biraz daha zor olacağı anlaşılıyor.Sn.Mohicans ın belirttiği süreçleri takip edip olayı yargıya taşımak en kısa yol.