Aynı İlde Birden Fazla İş Yeri Olan İşverenin İşçi Nakli...

Aynı ilde birden fazla işyeri olan işverenin yeni yapmakta olduğu fabrikasına mevcut işyerlerinden işçi nakli yapılmak isteniyor. Bunun için işçilerin tazminatlarının ödenip, çıkışlarının verilip, yeni inşaat dosyasına tekrardan girişlerinin yapılması mı gerekiyor ?? Teşekkürler...

Ynt: Aynı ilde birden fazla işyeri olan işverenin işçi nakli...

Tüzel kişilik aynı olduğu için kıdem ve ihbar tazminatlarını ödemeden ssk çıkış ve girişi yapmalısınız

Ynt: Aynı ilde birden fazla işyeri olan işverenin işçi nakli...

peki özlük dosyalarını değiştirmeye gerek varmı, aynı dosyadan devam edebilir mi ???

Ynt: Aynı İlde Birden Fazla İş Yeri Olan İşverenin İşçi Nakli...

Çalışma koşullarında değişiklik

madde 22.
- İşveren, iş sözleşmesiyle veya iş sözleşmesinin eki niteliğindeki personel yönetmeliği ve benzeri kaynaklar ya da işyeri uygulamasıyla oluşan çalışma koşullarında esaslı bir değişikliği ancak durumu işçiye yazılı olarak bildirmek suretiyle yapabilir. Bu şekle uygun olarak yapılmayan ve işçi tarafından altı işgünü içinde yazılı olarak kabul edilmeyen değişiklikler işçiyi bağlamaz.

çalışanlarınız bu talebinizi kabul ederse, nakil edilecek çalışanlarınız için yeni firmada yeniden özlük dosyalarını düzenlemeniz gerekir.

İşçinin kabul ettiğine dair nakil eden işveren, nakil alan işveren ve işçi arasında protokol yapılır. İşçinin sözleşmesi yenilenir. Fazlasına gerek yok bence.

bana da öyle geliyor, işyeri değişikliği yazısı ile sözleşme yeterli gibi, sonuçta tüzel kişilik değişmiyor sadece adres değişiyor...

Vegita ' Alıntı:
çalışanlarınız bu talebinizi kabul ederse, nakil edilecek çalışanlarınız için yeni firmada yeniden özlük dosyalarını düzenlemeniz gerekir.

yukarıdaki yazımla, sanırım ben hiç bir şey kastedmedim, hiç bir şey demek istemedim.

sn PlainCoffee; canınız nasıl istiyorsa siz öyle yapın.....

yanlış anlama hocam, ben anlatamadım herhalde.. " çalışma koşullarında esaslı bir değişik " derken ne anlamamız gerekir ki ?? ben sadece aynı işverene bağlı aynı il sınırları içinde hatta arada bir cadde var. Sadece işçi nakli açısından sormuştum, personel yine aynı işi yapacak işinde bi değişiklik yok ağırlaştırma gibi.... Ki sigorta giriş çıkışı yapmadan da çalıştırılabilir gibi yorumlar da var...

PlainCoffee ' Alıntı:
Ki sigorta giriş çıkışı yapmadan da çalıştırılabilir gibi yorumlar da var...

tabiî ki sn. PlainCoffee; meslektaşlarımızdan gelen çeşitli yorumları esas alıp, bu yorumlar üzerine de işlem yapabilirsiniz. kimse size birşey diyemez... kimse size müdahale etmeye çalışmaz.... rahat olun....