fonradar

Aynı İlde Farklı SGK Müdürlükleri Şifre

SERAY

Katkı Sunan Üye
Aynı il sınırları içinde şirket taşındı.A SGK Mdr.nden B SGK Mdr.geçti. 01.06.2009 itibariyle tescili var.
Her 2 SGK mdr.işlemler tamamlandı. Ancak şöyle bir sorunumuz oluştu.

A SGK mdr.iken kuruma dilekçe verildi,taşınıldığı bildirildi,dosyayı nakıl olarak kapattılar.Bu arada ben 2009/5.bildirgeyi henüz onaylamamıştım.

B SGK Kurumundada işyeri dosyası açıldı.Henüz şifremizi almadık.

İlk yani eski müdürlükte 2009/5 bildirgeyi nasıl onaylayacam.Şifre de iptal edilmiş.
Acaba yeni müdürlükten şifre alırsak,onunla göndermemiz problem olurmu?
Haftasonu olması sebebiyle biryerden bilgi alamadım.

Ynt: Aynı ilde farklı sgk müdürlükleri şifre

Şifre iptalini bekletseniz iyi olurdu. Tam emin olmamakla birlikte; eski adres bilgilerini yeni yer şifresi ile girememeniz gerekir. Çünkü dosya noları farklı olacaktır. Yeni adrese şifre alma işlemlerinde ilgili servisle yüz yüze konuşmanızda fayda var.

cevaba teşekkürler.
Pazartesi zaten görüşeceğim.Haftasonu olması sebebiyle sorunu çözemedim.

Nakillerde şifre direk iptal ediliyor.Önceden bildirgeyi yollayıpta,sonra nakil işlemlerini yapsaydık daha iyi olacaktı,ama onuda düşünemedik işte.
Dosya no.ları evet farklı.Sanırım eski SGK ya dilekçe ile durumu izah edip tekrardan 2009/5 bildirgeyi yollamak için şifre istememiz gerekecek.Yada eski şifremizi açarlarmı bilemiyorum.Pazartesiyi beklemekten başka çare yok . Sağolun.

Bir şifre iptal işleminde bana söylenen iptal edilen şifrenin tekrar açılması olmamakta. Dedikleri; "şifre iptal ettirmenin zaman kısıtlaması ve dolayısı ile ipc yok. İsterseniz ödeme kaydınızıda int. görün sonra iptal ettirin. Eğer iptal ettirirseniz geriye dönüş olmaz yeni şifre alacakmış gibi tüm işlemleri yaptırmanız gerekir."

Ynt: Aynı İlde Farklı SGK Müdürlükleri Şifre

iyi de biz şifremizi iptal ettirmedikki.

E Bildirge ile Görüştüm şifre iptal olmamış.işverenler servisinin yaptığı birşeymiş bu.öğlenden sonra arayın düzeltelim dediler.

Ynt: Aynı İlde Farklı SGK Müdürlükleri Şifre

2.6.2009 nakıl tarihim.2009/5.6 ayları eski sgk ya verecem.6.ayı 1 gün olarakmı bildirecem.?
Eski dosyamızdan nakil olarak 3 işçinin çıkışınımı verecem.?

Yeni dosyayada ,bildirgede 29 gün bildirip ayrıca,nakil olarak girişmi yapmalıyım ?süresi varmı?