Aynı İşverene Ait Başka Bir İşyerine Nakil

Herkese merhabalar, öncelikle Kamu kurumunda olduğumu belirteyim.
nakille gelen bir personelimiz var.
geldiği yerdeki arkadaş “16 Sözleşme sona ermeden sigortalının aynı işverene ait diğer işyerine nakli” seçerek çıkışını yaptı.
biz de “Naklen ve hizmet akdi ilişkisi sona ermeden aynı işverenin Kurumun aynı ya da başka sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezince (SGİM/SGM) tescil edilmiş diğer işyerinde çalışan sigortalı” alanından girişini yaptık.

Ancak prim konusunda kararsız kaldım. 9 ekimde bizde başladı bu durumda; ben prim ödemeyeceğim dolayısıyla bildirgede de ismini yazmayacağım, diğer taraf da borç çıkarmayacak doğru mudur?

Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar. İyi çalışmalar.

Merhaba,
Geriye dönük yapılacak İşçi nakil çıkış ve girişlerinde herhangi bir süre var mıdır?

Bir personelimizin 3 yıldır yanlış sgk numarasından primi yatıyormuş ancak aylık e-bildirgede hata vermemiş tesadüf şubeler arası nakil yapacakken durumu fark ettik. Şimdi geriye dönük priminin 3 yıldır yattığı şubeye kendisini taşımak istiyoruz ama süre uzun olduğundan ipc gelir mi merak ediyorum.

Aynı işverene ait "nakil" işaretli işe giriş bildirgesinin süresinden sonra verilmesinde ipc yok, ama işten çıkış için ipc kesilir.