fonradar

B Formları

Sizce B formları 3 ayda bir olmalı mı?Ve Tamamen Kaldırılmalı mı?

• hayır olmamalı ve kaldırılmalı

Kullanılan: 0 0.0%
  • evet kesinlikle 3 ayda bir olmalı

• yılda birkez olmalı

• Kullanılan toplam oy
    0

figo

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar B formları zaman kaybından bişey değil bence

Ynt: B Formları

örneğin sen a firmasısın bende b firmasıyım. bana 10 000 ytl naylon fatura düzenledin bende bunu bilerek aldım, yani danışıklı döğüş. b formunda sende beyan etmedin bende ne olcak ( sadece örnek sakın yanlış anlaşılmasın) yani demek istediğim ve anlamadığım b formları naylon işini gerçekten çözebilir mi?

kesinlikle çözer. olası bi incelemede senin defterlerindeki tutarlar ba bs formu ile tutmassa o zaman ortaya çıkıp çıkmadığını daha kolay görürsünüz. kesinlikle vergi kaçakçılığını onleyen bir sistem bence uç ayda bir olsun. bir senede yapmak zor oluyo

Aslında maliye açısında kesinlikle olmalı diyorum ama Bizim açımızdanda Olmamalı Çok Ağır bir yük Cezalarda o şekilde Yani cezalarını bari Düşürseler veya başka bir yol ne bilim form göndermeyenler Ceza alamasın ama İmcelemye Sevk edilebilir gibi. En azında maduriyet giderebilir. yani muhasebeciler 3 ayda bir olursa hiç iş yapamsın Acaba Gönderdikmi Eskikmi gönderdik ceza gelecekmi korkusuylamı yaşasın. devletimizin bu konuda bir incelik göstermesi lazım tabi bu saydıklarım Çok yoğun işyerleri için geçerli 50 tane Bilanço tutuğumuzu düşünürsek bizde burdan kendimize pay çıkartıyoruz Saygılar