B Formunun Verilmesi

BU AYIN 20 SİNE KADAR VERECEĞİMİZ OLAN BA VE BS FORMLARINDA MAL ALDIĞIMIZ VE SATTIĞIMIZ FİRMALARA AİT 1 ADET FATURA TOPLAMININ MI 30.000 YTL Yİ AŞMASI GEREKİYOR YOKSA 1 YIL BOYUNCA O FİRMAYA AİT KESİLEN VE ALINAN FATURALARIN GENEL TOPLAMININ MI 30.000 YTL Yİ AŞMASI GEREKİYOR. EĞER ÖYLE OLURSA BİZİM ŞU ANDA 500 YE YAKIN MÜŞTERİMİZİN TOPLAM CARİ HESAP BAKİYESİ 30.000 YTL AŞIYOR EĞER ÖYLEYSE BEN B FORMUNA BU 500 FİRMAYI NASIL SIĞDIRACAĞIM
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
SAYGILARIMLA,

HÜSEYİN KARAYÜNLÜ

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.

Hüseyin bey

Belirtilen rakamlar yıl içinde alış ve satış yaptığınız firmaların yıllık tutarlarıdır.Tek fatura için değildir.

Formların fotokopisini çekerek çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar,

PEKİ BENİM BİR FİRMAMDAN MAL ALIŞIM ŞÖYLE

15.02.2004 5.000 YTL
30.05.2004 15000 YTL
30.09.2005 25.000 YTL
DİR. BUNLARIN İÇİNDE 30.000 YTL Yİ AŞAN FATURAM YOK.AMA ALIŞLAR TOPLAMIM 30.000 YTL Yİ GEÇİYOR
BUNU DA B FORMUNA EKLEYECEKMİYİM

Hüseyin bey,

Öncelikle verdiğiniz örnek 2005 yılını içeriyor sanırım sehven yazıldı.

Eğer 2004 rakamları yazdığınız gibi ise Bu firmayıda Forma ekleyeceksiniz.

Ve verilen 30.000.00 YTL rakamları hem alış hem satış için KDV HARİÇTİR.

Saygılarımla,

Sn müsterak haklısınız,

Hüseyin beyin örneğinde 2005 yazılıydı onu belirtmek istemiştim 2004 yazmışım.

Belirtilen rakamlar 2004 yılı içindir.

Saygılarımla,

Merhaba..
Bir düzeltme yapmak istiyorum.
350 nolu tebliğe göre fotokopi ile çoğaltmamalısınız.
Vergi dairesinden özel olarak hazırlanmış formları kullanmalısınız.
yoksa hiç formları hiç vermemiş sayılırsınız.

iyi çalışmalar dilerim

Sayın Hüseyin KARAYÜNLÜ,

B formu ile sorularınıza www.ismmmo.org.tr adresinde yazılı

Ba - Bs FORMLARI(FORM B) AĞUSTOS KDV BEYANNAMELERİ İLE BİRLİKTE EYLÜL AYINDA VERİLECEK (VUK 350 Nolu Genel Tebliğ)

adlı başlıktan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu tebliğ;
Kağıt ortamında bu tebliğ uyarınca özel olarak bastırılan formlar vergi dairelerinde mevcut olup bunların dışında form düzenlenip verilmesi halinde bu formlar hiç verilmemiş sayılacaktır. Fotokopi ile çoğaltılmış veya önceki yıllarda bastırılmış olan B formları kesinlikle kullanılmayacaktır. diyor.

Şahsen vergi dairesinden istediğim kadar form alamadım çünkü kendilerine kısıtlı sayıda geldiğini beyan ediyorlar.Ve muhasebecilere mükellef sayısına göre sayarak veriyorlar formları.

Saygılarımla,

degerli üstatlar

internetten e beyanname olarak gönderseniz sizin için daha rahat olmazmı

saygılarımla
taner ozturk

Hatırlatma;

"350 Seri No lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği

2004 Gelir ve Kurumlar Vergisi yıllık Beyannamesi ile 2005/1. Dönem Geciçi Vergi Beyannamesini E-BEYANNAME ŞEKLİNDE VEREN MÜKELLEFLER DİLERLER İSE; KDV Beyannamelerini E–Beyanname şeklinde verebilirler. (KDV BEYANNAMELERİNİN ELEKTRONİK ORTAMDA VERİLME ZORUNLULUĞU YOKTUR) Ancak; Bu mükellefler, Ba ve Bs Formlarını 30 EYLÜL 2005 Tarihine kadar E-Form olarak elektronik ortamda göndermek ZORUNDADIRLAR.

İyi çalışmalar,

2005 yılında bilançoya geçen mükellefler B formu verecekler mi? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

degerli analiz

hatırlatmanız için tesekkür ederim benim yazdıgım sadece bir öneri idi yapıp yapmamak sahısa kalmıştır benim sahsi görüşüm keske tüm beyannameleri internetten göndermek zorunlu olsa buda olacak tabiki bu sekilde kım akkoyun kim karakoyun meydana cıksa :lol:

saygılarımla
taner ozturk