Ba Bs cezası

mart ayında bir firmanın ba bs formları unutuldu mayısta düzeltme verdik cezası nedir acaba

Ynt: Ba Bs cezası

ikisi için 1.170 değilmi yani ayrı ayrı değil bide 376 talebi yapabiliyo muyuz bu arada bu ayki maaş buna gitcek anlaşıldı .s

kreuzberg ' Alıntı:
ikisi için 1.170 değilmi yani ayrı ayrı değil bide 376 talebi yapabiliyo muyuz bu arada bu ayki maaş buna gitcek anlaşıldı .s

Tek bir ceza tahakkuk ettirilir. 1/3 indirim talep edebilirsiniz.

peki pişmanlık için dilekçe yazsak ayrıca 376 talep etsek ne bilim başka yolu yokmudur sadece 3 de 1 indirirse 780 tl yapıyor bizim maaş 800 tl kalan 20 yeni simgeli Türk lirası bozdur bozdur harca off

376 ıncı madde indiriminden yararlanınca kalan rakamı ödemelisiniz.

İyi tarafından bakmaya çalışın. Ayrı ayrı ceza kesilmeyecek diye.

kreuzberg ' Alıntı:
mart ayında bir firmanın ba bs formları unutuldu mayısta düzeltme verdik cezası nedir acaba

Geç mi verdiniz düzeltme mi?

aşkınbulduk ' Alıntı:
üstad 355 göre 1/5 değilmi?
Ben konunun geç verme boyutunu açıklamak ve geç vermenin Beyanname geç verme gibi algılanmasını engellemek amacıyla ve bu amaca yönelik olarak geç vermenin süresinin bir öneminin olmadığını açıklamak için diğer konu üzerine fazla girmeden cevap verdim. Zaten sorunun ana unsuru geç vermekti.
Diğer tarafdan düzeltmede elbette ilk 10 günü takip eden 15 gün içinde düzeltme verilirse elbette 1/5 ceza uygulanacaktır.
Bu ifadeyi yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için revize edelim 1 gün bile geç verilirse 1170-TL ceza uygulanacak.
Düzeltmede 10 gün içinde verilirse ceza uygulanmayacak,
10 günü Takip eden 15 gün içerisinde verilirse 1/5 ceza uygulanacak. Takip eden günden itibaren 1170 TL ceza uygulanacak.

maalesef geç verdim 45 firmadan 1 ini unutmuşum nası olduysa yapcak bişi yok paşa paşa ödicez :(

mohicans ' Alıntı:
aşkınbulduk ' Alıntı:
üstad 355 göre 1/5 değilmi?
Ben konunun geç verme boyutunu açıklamak ve geç vermenin Beyanname geç verme gibi algılanmasını engellemek amacıyla ve bu amaca yönelik olarak geç vermenin süresinin bir öneminin olmadığını açıklamak için diğer konu üzerine fazla girmeden cevap verdim. Zaten sorunun ana unsuru geç vermekti.
Diğer tarafdan düzeltmede elbette ilk 10 günü takip eden 15 gün içinde düzeltme verilirse elbette 1/5 ceza uygulanacaktır.
Bu ifadeyi yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için revize edelim 1 gün bile geç verilirse 1170-TL ceza uygulanacak.
Düzeltmede 10 gün içinde verilirse ceza uygulanmayacak,
10 günü Takip eden 15 gün içerisinde verilirse 1/5 ceza uygulanacak. Takip eden günden itibaren 1170 TL ceza uygulanacak.

Bahsettiğiniz altı çizili satır düzeltme için geçerlidir.

ba bs leri yakında 2000 TL ye indirirler , devlet amcalar ceza kesme yarışı ederler firmalarla.
bu ne ya bi gecikme için dünya kadar ceza kesiyorlar.
bir kez bende ssk ödemesini unutmuştum :) indirim kalkınca gözlerim açılmıştı.
Allahtan şirket ödedi :)

Bir şarkı vardır bilirmisiniz sağım ceza solum ceza döndüm baktım herşey ceza.......