BA BS de Düzeltme

asiye780

Katkı Sunan Üye
2022yılında 2018yılı bs sinde yapılan düzeltme için 2018 yılının mı 2022 yılına ait mi ÖUC kesilir.Vergi dairesin de memurlar arasın da ve benim aramda fikir ayrılığı var..sizlerce nedir durum

Adamlar koskoca yazılım yazmış. Şimdiye kadar yanlış olsa düzeltirlerdi. :) Yormayın kendinizi.
yazılım kesmiyor.2019dan sonra ki cezaları sistem kesiyor.bu 2018dönemine ait ceza ve manuel kesiliyor..yormayın kendinizi demek de nasıl bir usluptur.tabi ki bi yanlış yorumlama varsa düzeltmek lazım.bi ceza 3400 biri 1600 indirimsiz hali..

Çok alıngansınız sinirleriniz bozulmuş kolay gelsin.

Bunu buldum.

Kaynakça İstanbul odasının danışmanları ancak madde yazmamışlar. İdareyi nasıl ikna edersiniz bilemiyorum.

Soru : Mrb.Bu yıl vereceğimiz 2017 yılına ait Bs düzeltme bildirimin de , bu yılın Ba Bs ceza tutarı olan 2.300 TL mi kesilir ,yoksa 2017 yılı Ba Bs ceza tutarı olan 1.400 TL mi kesilir.iyi çalışmalar

Cevap : 2017 de uygulanan Özel usulsüzlük cezası kesilir.

Çok alıngansınız sinirleriniz bozulmuş kolay gelsin.
gene uslup yanlış idarenin her kanun yorumuna evet dememeliyiz.keşke siz de öyle yapsaymışsınız da fazla ödetmeseymişsiniz.bizim ceza tutarını düzelttiler 2018e göre tahakkukunu kestiler.Çünkü usulsüzlükler ait yıla göre kesilir.iyi çalışmalar

gene uslup yanlış idarenin her kanun yorumuna evet dememeliyiz.keşke siz de öyle yapsaymışsınız da fazla ödetmeseymişsiniz.bizim ceza tutarını düzelttiler 2018e göre tahakkukunu kestiler.Çünkü usulsüzlükler ait yıla göre kesilir.iyi çalışmalar
Mükellefin geç getirdiği faturaları idare tespitiyle düzeltikten sonra arkasından koşmak gibi bir enerjim olmuyor. Hatasını yapan öder Asiye Hanım. Ondan mükellefin fazla ödemesine takılmıyorum. Siz koşmaya devam edin.Gerçekten mükellefinize iyi kazandırmışsınız. Vizyonunuzu kutlarım. Siz benden daha iyi müşavirsiniz. İyi bir ders verdiniz. Özür dilerim yazdıklarımdan dolayı.Affınıza sığınıyorım.

Mükellefin geç getirdiği faturaları idare tespitiyle düzeltikten sonra arkasından koşmak gibi bir enerjim olmuyor. Hatasını yapan öder Asiye Hanım. Ondan mükellefin fazla ödemesine takılmıyorum. Siz koşmaya devam edin.Gerçekten mükellefinize iyi kazandırmışsınız. Vizyonunuzu kutlarım. Siz benden daha iyi müşavirsiniz. İyi bir ders verdiniz. Özür dilerim yazdıklarımdan dolayı.Affınıza sığınıyorım.
neyse demek istediğimi anlamamışsınız sorun burda mükellefin yada müşavirin tutumu yada iyi olup olmaması değil vergi dairesinin usulsüz yersiz kestiği cezayla ilgiliydi.daire de yanlış yorumlayıp ceza kesebiliyor önemli olan bunu fark edip düzeltmektir.sizle daha fazla polemiğe girmeye gerek yok.istediğinizi yapın sadece vergi dairesinin her yaptığı doğru değildir.işin özü bu(anlayana)

neyse demek istediğimi anlamamışsınız sorun burda mükellefin yada müşavirin tutumu yada iyi olup olmaması değil vergi dairesinin usulsüz yersiz kestiği cezayla ilgiliydi.daire de yanlış yorumlayıp ceza kesebiliyor önemli olan bunu fark edip düzeltmektir.sizle daha fazla polemiğe girmeye gerek yok.istediğinizi yapın sadece vergi dairesinin her yaptığı doğru değildir.işin özü bu(anlayana)
Sayın asiye780 yaptığınız son derece doğru ve yerinde bir işlemdir. Sizi tebrik ederim. Her söyleneni kabul edeceksek neden müşavir oluyoruz değil mi? İyi günler.