fonradar

Ba Bs

Merhaba iyi günler, Ben Ocak ayından beri muhasebe meslek elemanı olarak çalışmaktayım,yeni mezun sayılırım. OCAK ayında BS yi tek kalem olarak DAHİL bildirmişim. Firmamız İnsaat firması ve şahsa kestiği için fatura dahil bende kdv ayırmadan genel toplam üzerinden bildirmisim. Şuan bu durumda yapılacak en iyi şey nedir ? Düzeltme beyanı verirsek ne kadar ceza yeriz ? Şimdi düzeltme ile 2-3 ay sonra düzeltme arasında fark var mıdır ? Bu beyanların yanlıs olduğu nekadar bir sürede ortaya çıkıyor ? Anlasılmama gibi bir durum söz konusu mudur ?( Tek Kalemdi 65000 tl yazmısım 64356 gibi birşey olması lazımdı) Bilgili abi ve kardeşlerimden yardım bekliyorum.

Rakamınız %10 luk haddin üstünde olduğundan düzeltme verebilirsiniz. Sayın merkür2 karşılıklı çapraz sorguda karşı taraf vergi mükellefi olmadığında düzeltme vermeye gerek yoktur anlamındamı sordunuz?

Karşı taraf vergi mük. değilse ortaya çıkma olasılığı düşüktür, B form cezalarının yüksekliği de göz önüne alınırsa ...

Vergi mukellefi değil, ŞAHIS yani kişiye kesildi. Ev satılmıştı. Tutarda 65000 bin 64356 olması gerekiyormus. Tek kalem BS de de :/