BA da vergi numarası yanlışlığı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan fatmanur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fatmanur

Katkı Sunan Üye
2009 kasım ayında vermiş olduğumuz ba formunda alım yaptığımız firmaın ünvanı fatura adedi ve tutarları doğru ama vergi numarası başka bir mükellefe ait vergi numarası olarak beyan edilmiş.

Bu düzeltme işlem de cezaya tabimidir yada nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor cezasız bir işlem için
Sisitem sadece vergi kaydı olmayanları uyarıyor bir başkasının vergi numarasını girdiğinizde uyarı vermiyor hatada bunda kaynaklı bir hata
yardımlarınız için teşekkürler

Ynt: BA da vergi numarası yanlışlığı

böyle bir durum ile karşılaşan yok sanırım

Selamlar.
Açıkcası başka bir firmayı hiç beyan etmedim.Hatalı numara yazdığım ve uyarı aldığım çok olmuştur ama firmayı hatalı bildirdiğim hiç olmamıştır.Hatayı sizmi farkettiniz yoksa daire veya başka yerden mi uyarı geldi.Normalde süresinden sonra yapılan her düzeltmeye ceza var.Eğer sadece siz farketmişseniz isterseniz böylece bırakın.Bırakın onlar tespit etsin.Öyle de ceza yediniz böyle de.Belki arada kaynar.Şu an başka bir bilgim maalesef yok..Saygılar.

teşekkürler sayın twolf

hatayı biz farketmedik
satış yaptıgımız firma ihracaat yaptıgından dolayı

Düzeltme vermenizi istiyorlarsa vereceksiniz maalesef,ceza gelirse de uzlaşma veya mahkemeye gidersiniz.

sadece vergi numarasından dolyı düzetlme verilmesinden dolayı ceza uygulanması bence saçmalık
matrahta ve fatura sayısında bir değişiklik yok

VD formları v.nolarına göre karşılaştırma yaptığı için eninde sonunda hata çıkacak ve sizden düzeltme vermeniz istenecektir. Düzeltme verincede ceza kaçınılmaz olmakta.

Vergi dairsine durumu bir dilekçek ile birdirmekte bir fayda olur mu acaba ?

Dilekçe ile düzeleceğini sanmam.

sayın fatmanur hanım bu düzeltmeyle ilgili neticeyi burda bizle paylaşabilirmisiniz

cezayla mutlu olmak ilginç.Benim konunun akıbetinin paylaşılmasını istememdeki asıl neden elle doldurulan faturaların alt nüshalarında vergi numarasını bazen net olarak seçemiyoruz.Buda böyle bir konu açılınca ister istemez insanı şüphede bırakıyor.elbetteki devletin bu tür ciddi çalışmaları güzel ama bunların yaptırımlarıda ölçülü olmalı

rakamda veya adette yanlış bildirim olur da cezayı anlarım ama vergi no yanlış yazıldı diye cezaya tabi tutulmak da gerçekten acımasızlık artık. biz insan değilmiyiz yanlış yapamazmıyız acaba? keşke aynı hassasiyet her konuda gösterseler.

hayır vergi noyu biz yanlış okuduğumuzu düşündük birde faturayı kesen kişinin yanlış no girdiğini düşündüğümüzde kabahat kimin ????

smmmstajeri ' Alıntı:
hayır vergi noyu biz yanlış okuduğumuzu düşündük birde faturayı kesen kişinin yanlış no girdiğini düşündüğümüzde kabahat kimin ????
bu durumla çok karşılaştım, malesef faturada yanlış no hatta zorunlu olduğu halde yazılmadığı bile oluyor.
Verilen geçmiş formlarda ki hatalara da rastladım ama hatayı farketmemişler ki, düzeltme istenmedi.

bu durumla çok karşılaştım, malesef faturada yanlış no hatta zorunlu olduğu halde yazılmadığı bile oluyor.
Verilen geçmiş formlarda ki hatalara da rastladım ama hatayı farketmemişler ki, düzeltme istenmedi.

söyledikleriniz insanın yüreğine su serpiyo lakin sayın emre kayaoğlunun cevabı hala kafamda soru işaretleri bıraktı ?????