fonradar

Bag-kur borcunu ödemeden ssk dan emekli olamaz mıyım

41 yaşındayım 13.5.1993 tarihinde bağkurlu oldum 31.12.1995 de sıfır borç ile bağkurumu kapattım 1996 da ssklı oldum 1999 depreminde işten çıkartılınca 1.11.1999 ile 5.12.2001 arası tekrar bağkurlu oldum
fakat hiç pirim ödemedim halen ssk pirimim 2002 yılından beri ödenmekte sgk ya iki hizmetimi birleştirmek için gittiğimde bırakın emeklilik yaşını öne almayı çıkartılan 6.920 tl borç ödenmeden ssk dan dahi emekli olamayacamı öğrendim amacım emeklilik yaşımı 56 dan 53 çekmekti borcu ödemeden 1993 başlangıcı yapılamazmı ne yol izlemem gerekir lütfen yardımlarınızı bekliyorum bu aradada mevcut borcu ne taksitliyorlar ne de uzlaşıyorlar faiz işlemeye devam ediyormuş

Ynt: Bag-kur borcunu ödemeden ssk dan emekli olamaz mıyım

Borcunuzu ödemeden emekli olamazsınız.

Ynt: Bag-kur borcunu ödemeden ssk dan emekli olamaz mıyım

ii günler... şimdiiii
1999-2001 arasındaki borcu isterseniz hem hizmeti hemde borcu iptal ettirebilmeniz lazım... 2008 de çıkan yasada 5 yıl boyunca ödenmeyen bağkur borcu silinebilir diyordu.. tabi hizmetde silinecek.. yani sgk ya gidip ben bu zamanlardaki hizmetimi 5 yıldan fazla zamandır ödemediğimden dolayı iptal ettirmek istiyorum diyeceksiniz.. bi deneyin