fonradar

Bağ-kur İptali

2000 yılında vergi mükellefi oldum. Bağ-kur a hiç kaydım yoktu, aftan yararlanmak için bağ-kur a kayıt oldum , borcumu öğrenip peşin ödemeyi kabul ettim fakat belirtilen sürede ödeyemedim. Şimdi bu borçtan kurtulup bağ-kur umu iptal ettirebilir miyim, yoksa borcu cezalı olarak ödetirler mi ? Borcu da bağ-kur umu da sildirmek istiyorum. Ne yapmam gerekir. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ynt: Bağ-kur İptali

başvuru yaptıysanız o borcu alırlar. hem de zamanında ödemediğiniz için normal gecikme faiziyle...

Hiç bir ödeme yapmadıysanız borcunuzu sildirme yoluna gidebilirsiniz Ama hizmettende yararlanamazsınız Bağkurunuz iptal 0lmaz pirim ödemeye devam edeceksiniz ama Güncel aylardan

hulya_ ' Alıntı:
2000 yılında vergi mükellefi oldum. Bağ-kur a hiç kaydım yoktu, aftan yararlanmak için bağ-kur a kayıt oldum , borcumu öğrenip peşin ödemeyi kabul ettim fakat belirtilen sürede ödeyemedim. Şimdi bu borçtan kurtulup bağ-kur umu iptal ettirebilir miyim, yoksa borcu cezalı olarak ödetirler mi ? Borcu da bağ-kur umu da sildirmek istiyorum. Ne yapmam gerekir. Şimdiden çok teşekkür ederim.
1479 sayılı kanunun EK-19 .maddesine (01.10.2008 tarihinde yürürlükten kalkıyor) veya 5510 sayılı kanunun geçici 17.mad 5 yıl ve üstü prim borçlarının sildirilmesi talebinde bulunabilirsiniz.

iyi günler

veysel yaşar ' Alıntı:
1479 sayılı kanunun EK-19 .maddesine (01.10.2008 tarihinde yürürlükten kalkıyor) veya 5510 sayılı kanunun geçici 17.mad 5 yıl ve üstü prim borçlarının sildirilmesi talebinde bulunabilirsiniz.

iyi günler
merhaba. bizim de buna benzer bir durum oldu ama onda şöyle dediler;
bu ek 17. madde 30 nisan 2008 itibariyle kayitli olanlari kapsiyormuş. yani biz giriş bildirgesini temmuzda verdigimiz icin bu 1 ekim affindan faydalanamayağız sanırım.
yine de bekleyip görelim, zira personel de bu konularda bilgisiz.

Bağkur da geriye dönük 5 yıl borç silme uygulaması şu an yapılıyor mu?Yeni uygulama yürürlüğe girecek onu bekliyoruz diyorlardı.

eşim 30/11/2007 tarihinden itibaren istege baglı bag kurlu.yen yasaya gore ne kadar pirim öderim.bu yasa cıkmadan once ben bag-kura gittim bilgi aldım bana saglık pirimi ödemiyecemi soylediler bende kendime göre hesabımı yabtım 12 basmakdan ödemeye başladım her ay 150 ytl öduyordum bugun icin 300 ytl diyorlar bu kadar artış olurmu benim ne yabmam lazım.

Yeni kanunla beraber artık istege baglı ödeyenler sağlık primide ödemek zorunda. Bakmakla yükümlü olunan kişi olunması durumu değiştirmemektedir. Aradaki fark ödemeniz gereken sağlık priminden kaynaklanmaktadır.

Prim oranı Asgari ücretin %32 oranında yani 204 ytl

af ne zaman çıkar

hüseyin dermen.1953 doğumluyum.ssk numaram 9791930 :1975 işe başladım.5639 gün prim ödememe rağmen sigortaya gittim emekli olursun dediler.üzerimde ticari araç vardı.bu araç üzerimde olduğu için sskdan emekli olamıyorum bu durumda ne yapmam lazım ben bağkuru üzerimden sildiremiyorum.ben bağkura hiç para ödemedim sadece kaydım var.1995-1998 arası kaydım hala devam ediyor. ssklı çalışlıyorum.arz ederim cvp bkl.

Arkadaşlar Geçen hafta içinde bağkura gittim borç sildirmeyle alakalı memur almıyoruz dedi kendini beğenmiş bir şekilde bende almak zorundasınız dedim tartıştık ama sonuç alamadım müdire hnm a çıktım. Bana dediği uygulama hakkında bizde tebliğ bekliyoruz. 2008/10 aydan itibaren 6 ay içinde borcunuzu ödemezsiniz size hizmet sildirmeyle alakalı tebliğ gelecek dediler.. yani 2009/4 ay aydan itibaren tebliğler gelmeye başlar saygılar