fonradar

Bağımsız denetçilik sınavı ders ders sınava girmek

Ertann

Tanınmış Üye
İyi çalışmalar
SPK bağımsız denetçilik sınavına gireceğim ancak şimdilik bu sınavda sadece bağımsız denetim mevzuatına çalışıyorum, amacım bu sınavda bağımsız dent.mevzuatı dersinden 710 ve üzeri almak diğer iki dersi şimdilik önemsemiyorum
diyelim ki bu sınavda bağımsız denetim mevzuatından 80 aldım diğer dersle 25 ve 30 olsun
bu durumda bir sonraki sınavda sadece zayıf not aldığım diğer iki drsten sınava girmek istiyorum yani 80 aldığım bağ.den.mevzuatından hiç girmeyeceğim bu mümkün mü
Yoksa her sınavda tekrar tüm derslerden mi girmeliyim
Saygılar

Ynt: Bağımsız denetçilik sınavı ders ders sınava girmek

Her ders için geçer not 60.. 60 ve üzeri aldığın dersten tekrar girmene gerek yok. Ancak 3 dersin ortalaması 70 olmalı..

Bu arada en zor dersten başlamışsın çalışmaya..Kolay gelsin :)

Teşekkürler değerli yanıtınız için

iyi günler..
sınav şartlarını araştıran biri olarak bildğim kadarıyla başarılı olunan modülden tekrar girme durumu yok..kalan iki modülden girebilirsiniz..ortalama yükseltme gibi bir kaygınız yoksa tabi.. bi de şöyle bir durum var sanırım..aynı modülden bir kaç defa girilirse en son girilen sınavdan alınan not geçerli oluyor..

Selamlar,

Sorunuzun cevabı verilmiş.

Sınava henüz vakit varken bir haftanızı standartlar ve bağımsız denetim için ayırırsanız, kalan sürede de mevzuata çalışırsanız üç sınavı da geçebilirsiniz diye düşünüyorum. Bağımsız denetim nispeten diğerlerinden daha kolay ve 80 ve üzeri bir not almak mümkün bu sürede.

Fikir olarak söylüyorum.

İyi çalışmalar.

Merhabalar,
Ben de teme düzeyden sınava giriyorum. Kaynak olarak ne önerirsiniz? Dün Gazi yayınlarının kitabına baktım ama sınav hakkında fazla bilgi sahibi olmadğım için almadım...

sınava girecektim mesaj günü 1 kasım malumunuz üzere 2 kasımda KHK 660 çıktı herşey allak bullak oldu SPK nın yetki verme yetkisi kalmadı bence sınava girmeyip sınav ücretini iade almamız lazım

Bağımsız denetim başlığı altındaki konuda da paylaşım yaptım fikirlerinizi yazarsanız memnun olurum

teks der ya da ortalama için girenler bu sınava girsinler.Fakat ilk defa girecek olanlar 3 derside geçerim ve lisansı alırım ,diyorsa girsinler.
İlk defa gireceğim.3'ünden de geçemem .Çalışmaya fırsat bulamam diyenler girmeyebilir.Zaten aralık ayında ikinci mevzuat yayınlanmaya başlayacak.Spk'nın son sınavı iyimser tahminle sondan ikinci sınavıdır.

stajyerzade ' Alıntı:
teks der ya da ortalama için girenler bu sınava girsinler.Fakat ilk defa girecek olanlar 3 derside geçerim ve lisansı alırım ,diyorsa girsinler.
İlk defa gireceğim.3'ünden de geçemem .Çalışmaya fırsat bulamam diyenler girmeyebilir.Zaten aralık ayında ikinci mevzuat yayınlanmaya başlayacak.Spk'nın son sınavı iyimser tahminle sondan ikinci sınavıdır.
e kalanlar nolucak o halde? son 2 sınav olursa olasılık tabi ama onların durumu nolur tam bir muamma???

aralık dönemi sınav soruları eğer KHK den sonra hazırlandıysa veya hazırlanacaksa , bu sorular kolay olacak

SPK, yTTK için değil kendisine tabi olan şirketlerin denetimini yapan bağımsız denetim şirketleri için bu sınavı açmakdadır. İhtiyaç sayısı bellidir ve bu sayı kadar yeni lisans verecektir. Soruların kolay olmasını beklemeyin.