fonradar

Bağımsız Denetim Lisanslama Sınavı Hk. 2012 yılı

bil57

Katkı Sunan Üye
Lisanslama sınavları 01-02 Eylül 2012 tarihlerinde yapılacaktır.
2012 yılı içerisinde 01-02 Eylül ve 15-16 Aralık tarihlerinde iki adet lisanslama sınavı yapılacaktır. Eylül dönemi lisanslama sınavı başvuruları 09-22 Temmuz 2012 tarihleri arasında http://basvurular.meb.gov.tr/spl adresi üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.
Sınavlar ile ilgili tüm bilgi ve sınav kurallarını içeren sınav kılavuzu ile oturum tablosu, duyuru ve açıklamalar 09 Temmuz 2012 tarihinde bu bölümden ilan edilecektir.

. Bilginiz olsun değerli meslektaşlarım...

Ynt: Bağımsız Denetim Lisanslama Sınavı Hk. 2012 yılı

Ayrıca aklına şöyle bir soru gelen arkadaşlarım varsa söyleyeyim:

Bu sınavları SPK yapıyordu sonra TSPAKB'ye yetki verdi. Daha sonra SPL'ye yetki verildi. Şimdi KGK beklemede. Üniversitedeki çok bilinmeyenli denklemleri kimin yaptığını biliyorum artık, bu kurumları yönetenler kesinlikle onların ta kendileri.:))

Anladığım kadarı ile Sermaye şirketlerinin denetimi iki farklı alanda olacak. Sermaye Piyasası Kanununa tabi kuruluşların denetiminde ise sermaye piyasasından alınan yetki belgelerinin gerekliliği araştırılacak.

tek ders sınavına gireceğim fakat elimdeki kaynağı değiştirmek istiyorum. UFRS için spk sınavı için kaynak önerecek arkadaşların katkılarını yazmalarını rica ederim

arkadaşlar ben de mevzuattan sınava gireceğim. nasıl çalışmamı önerirsiniz? yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar bende denetimden gireceğim sınava. ama denetim konuları basitmiş gibi duran lakin karmaşık olan konular. hangi kaynağı tavsiye edersiniz ?

Bu nedenle kılavuzun bu bölümünde belirtilen Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansının verilmesi aşamasında aranacak belgelere dair bu bölümde yapılacak açıklamalar 2/11/2011 tarihinden önce süreci başlatılan ancak, sonuçlandırılmayan Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisans Sınavına yöneliktir diyor

Ben mi yanlış anlıyorum acaba 2011 aralık döneminde sınava girdim şimdi bu tarih dahil olmayacak mı ?

Aralık sınavı son başvuru tarihi 02/11/2011'den önceydi diye hatırlıyorum ve bu şartlarda Aralık sınavına girenlerin bu sınava girebileceğini düşünüyorum.

bu yıl iki sınav yapacağı anlaşılıyor. verdik verdik veremediysen yandı gülüm keten helva. başımıza çorap örüyorlar.

En son başvuru ne zaman arkadaslar ?

sinava girmek hakkım bulunuyor. Ancak KGK 15 yıl aramış bağımsız denetim için, SKp Sınavında bşarı olmam halinde bu neye yarar? 15 yıl dolmamış henüz...

kgk ile ilgili forum daki diger başlıklara bakarsanız spk lılar için kıdem aranmadığı yönünde bir söylem olduğunu göreceksiniz

Kgk yı aradım. spk belgesini almanız halinde kıdem aranmayacak dediler. Bence mantıksız ama sınava girmekten başka seçeneğim kalmadı.