Bağımsız Denetim Merkezi lisans eğitimi ve sınav ilanı, Yeni dönem başlamıştır.!

Ynt: Bağımsız Denetim Merkezi lisans eğitimi ve sınav ilanı, Yeni dönem başlamıştır.!

oda sınav mınav yapmıyomuş :mad:

Ynt: Bağımsız Denetim Merkezi lisans eğitimi ve sınav ilanı, Yeni dönem başlamıştır.!

tembell ' Alıntı:
oda sınav mınav yapmıyomuş >

istanbul oda başkanı sınav istemiyor. O yüzden çay da dem meslekte kıdeme göre bir kategorilendirme yapılacak gibi görülüyor.10 yıllık kıdemi olanlara öncelik tanınacak . Yeni smmm olanlara kıdemlen de gel denilecek.Kıdemlilerin kaçı kobi ufrs biliyor? İstanbul oda başkanının dediğine göre %99 zaten bilmiyor!

Arkadaşlar Merhaba,

bu sabah SPK yı aradim.. Sınav tarihleri ne zaman açıklanacak diye..
verdikleri cevabı size aktarmak istedim." Henuz tarihi belli değil" dediler..
Sinir oluyorum halen açıklanmamış olmasınaaa
:( :( :(

Arkadaşların bağımsız denetim alanında yazdıklarından 'bağımsız denetimle' ilgili hiçbir bilgilerinin olmadığı anlaşılıyor.Sınavı iptal ettiklerine övünenler Sanayi bakanlığı sınav yapmaya karar verirse yine iptal davası açacaklar mıdır?
BAĞIMSIZ DENETİMDEKİ KALİTE VE STANDARTI SINAV OLMADAN NASIL SAĞLAYACAKLAR?
BU DURUM...
İLKOKUL MEZUNLARINA 3 HAFTALIK EĞİTİM VERİP SMMM YAPMAYA BENZEMEZ ...

ALINTI;

Türkiye Katılımcı Muhasebeciler Hareketi Bildirisi
02 Nisan 2011tarihinde Demokratik Değişim tarafından gönderildi.

MESLEK KAMUOYUNA !

06 Mart 2011 tarihinde Türkiye Katılımcı Muhasebeciler Hareketi bileşenleri Edremit, Güre de toplanarak ;mesleğimiz ve meslektaşlarımızın kısa dönemde önünde duran sorunları ve bu sorunlarla bağlantılı olan ülkemiz sorunları ile mesleki görevlerimiz konularında değerlendirmelerde bulunmuşlardır.
Üye sayısı itibarıyla büyük odalar ve Türmob yönetiminde bulunanlar- huzuru- her türden ?hakkı huzurda? arayan anlayışıyla, yeni bir hakkı huzur kapısı olarak dizayn etmeye çalıştığı düşünülen ?Bağımsız Denetim Tebliğini?(mesleğin mevcut gerçekleri ve hukuki yapısına uymadığını dahi göremeyerek) yine bu dönemde yayınladı.

?Ben yaptım oldu? anlayışının ürünü olan söz konusu tebliğ yönetenlerin iş yapma anlayışını da mesleki kamuoyuna göstermektedir.

Yayınlanan bu tebliğdeki hukuksuzlukları ve meslektaşı yok sayan bu tutumları gören ve doğru okuyan biz Katılımcı Muhasebeciler Hareketi kararlı tutumu ile ?ucube? tebliği Türkiye çapında yargıya taşıyarak (birilerinin hainlik unvanı verme çabalarını da aşarak) bu oyunu bozmuş ve kendi yayınladıkları tebliği geri çektirmiştir. Bu durum üzerine, tebliği geri çekerek, bu konudaki haklılığımızı tescil eden anlayışın bu yolla mesleki kamuoyunda ürettiği yersiz beklentiler için ise meslektaşlardan bir özür borcu vardır.

Türkiye Katılımcı Muhasebeciler Hareketi
İLLER BAZINDA SEKRETARYA İSİMLERİ;
ANTALYA; Erdal YEŞİLCİMEN, Seyit KARACAN
BALİKESİR; Metin YALCIN, Murat BADAK
BURSA; Bülent ÇETİN, Hasan UÇAR
İSTANBUL; Mustafa COŞKUN, Hasan Hüseyin KIRMIZITOPRAK, M. Hamdi BALCI
İZMİR; Ali YENİDOĞAN, Beyazıt han GÜNGELEN
MANİSA; İlhan POYRAZ
VAN; Tayyüp CANAN

hanmiroğlu ' Alıntı:
Arkadaşların bağımsız denetim alanında yazdıklarından 'bağımsız denetimle' ilgili hiçbir bilgilerinin olmadığı anlaşılıyor.Sınavı iptal ettiklerine övünenler Sanayi bakanlığı sınav yapmaya karar verirse yine iptal davası açacaklar mıdır?
BAĞIMSIZ DENETİMDEKİ KALİTE VE STANDARTI SINAV OLMADAN NASIL SAĞLAYACAKLAR?
BU DURUM...
İLKOKUL MEZUNLARINA 3 HAFTALIK EĞİTİM VERİP SMMM YAPMAYA BENZEMEZ ...

Hanmiroğlu ve Maviefe arkadaşa katılmamak mümkün değil Hanmiroğlu ve Maviefe meslektaşlarımızı duyarlılıklarından dolayı kutluyorum Popülerizm ile bir yere varılmadığı görülecektir Ancak iş işten geçecektir Saygılarımla

Yeni yönerge çıktığın da 'meslek mensupları yine dava ederse Türmobun hali galatasarayın durumundan daha da vahim olacak! Eğitimler temmuz sonu başlayacak diye bir söylenti var. Zaten çok az zaman kaldı..