Bağımsız Denetim Sınavı 2012 Hazırlık Çalışmaları

Malum konuyla ilgili ortada varolan belirsizlik ve ne yapacağını bilemeyen meslek mensupları var.Kimimizin elinde eski kaynakları varken ve belki almış olduğu dersler varken kimimiz yeni başlayacak.Kafama takılan sorulara verilen yanıtlar hepimize ışık tutacak;
-Start verilmeden önce bizim ön hazırlık için yapabileceğimiz birşeyler var mı?
-Varolan eski kaynaklarımızdan yararlanma imkanımız 3 ders içinde sözkonusu olamayacak mı?
-Zaman kazanmak adına nereden ve nasıl başlamalıyız?

Ynt: Bağımsız Denetim Sınavı 2012 Hazırlık Çalışmaları

Bağımsız Denetim sınavı ders sayısında artış olacağıyla ilgili söylentiler var.9 derse çıkarılma durumu olabileceği söyleniyor.Duyunca çok şaşırdım,sizlerden böyle bir duyum alan oldu mu?

duymadım, duymak da istemem doğrusu.. zaten tek soruyla belgeyi alamadım.. :(

STAJYER ' Alıntı:
Bağımsız Denetim sınavı ders sayısında artış olacağıyla ilgili söylentiler var.9 derse çıkarılma durumu olabileceği söyleniyor.Duyunca çok şaşırdım,sizlerden böyle bir duyum alan oldu mu?

Hatırladığım kadarıyla, bir yıl önce falan, eski GİB Başkanı Osman Arıoğlu, meali "Yeni TTK ile birlikte önümüzdeki süreçte hem YMM belgesi hemde Bağımsız Denetim yetkisine haiz olanlar birkaç adım öne çıkacaklar." olan bir şeyler demişti. Sanırım Bağımsız denetim pastasının çok büyük bir bölümünü bazı YMM'ler yiyecek gibi.:(

Kahretsin!!!!:(((

Eldeki eski kaynakların mevzuatla ilgili değişikliklerden dolayı faydası olmadığını öğrenmiş oldum(tahminim netleşti)

Kurumsal derecelendirme sınavına girecek olan var mı?

deeper_blue ' Alıntı:
Kurumsal derecelendirme sınavına girecek olan var mı?

Ben İleri Düzey, Türev araçları ve Kurumsal Derecelendirme sınavına gireceğim.

Ama şimdilik YMM sınavına hazırlanıyorum, ilk etapta bu lisanların bazı derslerine sınava yakın tarihte hazırlanıp, sınava girmek istiyorum. Diğer derslerini de zaman içinde veririm.

Aslında bu derslerin slaytları olsaydı süper olurdu.

notlara ulaşmaya çalışacağım. ulaşabilirsem scan yoluyla portalda paylaşılacaktır.

deeper_blue ' Alıntı:
notlara ulaşmaya çalışacağım. ulaşabilirsem scan yoluyla portalda paylaşılacaktır.

Bahsettiğiniz portala nasıl ulaşabiliriz? Teşekkürler

Sadece kıdemin önemli olduğunu savunanlara kendimden örnek vermek istiyorum. Henüz 1 aylık mali müşavirim. Toplam tecrübem 7 yıl. ilk 3 yılı 4 büyük denetim firmasından birtanesinde, son 4 yılım iç denetçilik ve ufrs raporlamayla geçti. denetim ve ufrs konusunda yeterli bilgi donanımına sahip olduğumu düşünüyorum. Şimdi bunun hiç bir önemi ve artısı olmamalı mı sizce?

deeper_blue ' Alıntı:

Notlar portalda paylaşılmıştır.

Yararlı olması dileğiyle,

En son sınavda kitabın yüzünü açmadan mevzuattan 56 da kaldım... ne kötü oldu... ne kötü.. Keşke biraz baksaymışım...