fonradar

Bağkur Affı

Bugün öğrendiğime göre borç sildirmelerinde hepsi kabul olmayuacakmış.
Mesela benim bağkur balangıcım 31.12.1999 ve 2003 yılı dokuzuncu ayına kadar ödeyebildim,ondan sonrası işlerden dolayı ödeyemedim.Borç silmeleri
2008 4.ayına kadar olan beş yıl ve üzeri borçları kapsayacakmış,Yani benim beş yıl (2003-09 / 2008-09) 2008 in dokuzuncu ayında dolduğu için silinemeyecekmiş. Bu konuda tam bir bilgisi olan varmı acaba,,,,,,,,,,,,
Saygılar Taner

Ynt: Çok önemli-Bağkur affı

bugün öğrendiğinin doğru olduğunu, nerden öğrendiğinizi öğrenebilirmiyim aceba,
kesin bir bilgimiz olsun bu konuda.(kanuna dayalı)

sn muhasebeci daha önce verdiğiniz cevapta borç silme 01.10.2008 de uygulamaya başlanılacak şeklinde alıntı yapmışsınız fakat şu an uygulamıyorlar acaba genelde mi uygulanmıyor yoksa bizim bağlı bulunduğumuz şube mi aksatıyor yada yeni bir düzenleme bekliyoruz şeklinde keyfi davranıyorlar?01.10.2008 tarihinden sonra borç sildiren var mı?

Ben daha önce kayıt yaptırmamış birini 01.10.2008 tarihinde kayıt yaptırarak daha önceye ait kilometreyi sıfırlattım. Ayrıca Kayıtlı olup borcunu sildirmek istediğimiz birisi için başvurduk ama sonuçlanmadı hala. Bizede genelge bekliyoruz deniyor ama yasa bu konuda zaten açık. Genelge de yakında çıkacak zaten (duyum var). Çıktığında sonuçlandıracağız. Durum bundan ibaret.