Bagkur Borcu ile ilgili Bir Soru Yardım Ederseniz Sevinirim

Merhaba;

Öncelıkle bu konular hakkında bilgim olmadıgı için bir türlü sorumun cevabını bulamadım yanıtlarsanız cok sevinirim

Babamın 56 ay bagkurdan odenmemiş prim borcu var. onun dısında ssk dan emeklı olabılıyor. fakat bu borcu odememız yada sildirmemiz gerekıyor. 5 yıl ve daha fazla prım borcunu odemeyenlerın borcunu sildirebildiğini biliyorum ama bizimkı 5 yılı bulmuyor 1 ekımdeki kanunla beraber bır sonuc cıkarabılırmıyız yoksa bu borcu kesınlıkle odememiz mi? gerekıyor. cevaplarsanız memnun olurum. simdiden tesekkurler..

Ynt: Bagkur borcu ile ilgili bır soru yardım edersenız sevınırım

Borcun ödenmesi ile ilgili düşünceniz varsa bile faiz affı süresi geçtiği için pek yararınıza olmayacaktır.
5 yıl ve üstü prim borçları için yürürlükte 1479 sayılı kanunun EK-19.maddesi ve yine 5510 sayılı yasanın geçici 17.maddesi yürürlükte ,EK-19.madde 01.10.2008 tarih itibariyle yürürlükten kalkıyor.Geçici17. maddede 01.10.2008 tairihine kadar olan süreyi kapsıyor,sanırım geçici 17. maddeden de yararlanma hakkınız olmayacak,yine de bu konuda SGK ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Ynt: Bagkur Borcu ile ilgili Bir Soru Yardım Ederseniz Sevinirim

Tesekkur ederim gidip bir konusayım.