Bağkur İndirim Dilekçesi

abdsis

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

13 basamaktan 345 ytl bağkur ödeyen bir mükellef bağkurunu 250 YTL ödemek istiyor.

Bu durumda BağKur müdürlüğüne ne gibi bir dilekçe yazmak gerekiyor.

Konuyla ilgili uygulama yapan varsa cevap yazarsa memnun olurum.

iyi çalışmalar.

Ynt: Bağkur indirim dilekçesi

merhaba,

1 ekim 2008 tarihinden itibaren yürürlüğe giren yasaya göre eski adıyla bağkur yeni adıyla 4b'liler
ödemelerini askari ücretin taban ve tavanı arasında kendileri tarafıdan belirleyecekleri ücret doğrultusunda
ödeyecekler yani basamak sistemi kalktı.

soruyu yanlış anlamışsınız. zaten basamak kaldığı için böyle bir soru sordum. Primini düşürmek isteyen bağkura başvurması gerektiğini biliyorum. ama ne gibi bir dilekçeyle başvuracak onu sordum.

Dilekçeye gerek yok. Direk gidip bankaya istediğiniz rakamı yatıracaksınız.

işinize yarar umarım :)

PRİME ESAS KAZANÇ BEYAN TALEP FORMU

1479 / 2926 sayılı Kanuna tabi aktif sigortalı olarak prim ödemekteyim. 5510 sayılı Kanunun 81 inci maddesinin (g) bendine göre belirlenen prim oranlarının hesabına esas tutulan 82 inci maddeye göre tespit edilen prime esas günlük kazancın alt sınırı (asgari ücretin otuzda biri) ile üst sınırı (günlük kazancın alt sınırının 6,5 katı) arasında günlük kazanç tutarım ?????.. YTL?dir.

Kurumun denetim ve kontrolle görevli memurlarınca, işyerimde fiilen yapılan tespitlerden ve kamu idarelerinin denetim elemanlarınca kendi mevzuatları gereğince yapacakları soruşturma, denetim ve incelemelerden; prime esas kazancımın kuruma bildirilmediği veya eksik bildirildiğinin tespit edilmesi halinde Kurumca mevzuat hükümleri doğrultusunda uygulanacak ceza ve yaptırımları kabul ediyorum

Adı Soyadı :
T.C. :
Bağ-No : İmza
Mesleği :
Adres/Tel. :

Ynt: Bağkur İndirim Dilekçesi

arkadaşlar herkes bu dilekçeden veriyor ancak ben daha önceden ödediğimi devam etttirmek istiyorum.ozamanda bu yazıdan vermek gerekirmi