Bağkur, Numaraya Ödenen Primleri Saymıyor?

c_emre

Katkı Sunan Üye
merhaba,
1987 yılından 2002 yılına kadar bağkura giriş bildirgesindeki numara ile banka kanalıyla düzenli bir şekilde primlerini ödeyen mükellefin bağkura girişi yapılmadığı için, Bağkur Kurumu mükellefin ödediği primleri saymıyor. diyor ki; 2000 e kadar ödediğin paranı geri iade edeyim ama günlerini emekliliğe sayarım. sen bu süreyi borçlan (18000YTL) ve bir seferde bana öde...
2000 yılından sonra durumun farkedilmesiyle yeni numarayla bağkura girişi yapılan mükellef 2006 ya kadar olan borçlarını yapılandırmadan faydalanarak ödeyecek. (17000 YTL)
yalnız bu geçmiş dönem primlerinin dikkate alınması için mahkeme yolunu düşünüyoruz.
bu durumda mahkemenin sonuçlanma süresi ve sonucu konusunda görüşlerinize va önerilerinize önemle ihtiyacım var.
saygılarımla,

sayın emre,
elbette hemen mahkemeye müracaat edin. iyi bir avukat tutun. 1987'den 2002'ye kadar prim ödeyen birine sen kimsin diyen kurum olur mu?
selamlar

ibrahimb' Alıntı:
sayın emre,
elbette hemen mahkemeye müracaat edin. iyi bir avukat tutun. 1987'den 2002'ye kadar prim ödeyen birine sen kimsin diyen kurum olur mu?
selamlar

sayın balcıoğlu,
çok teşekkür ederim ilginize.
mükellefim güç durumda ve bağkur konusunda forumdaki bilgi paylaşımlarınızı sürekli izliyorum.
iyi bir avukat konusunda yardımcı olabilir misiniz?
saygılarımla,

sayın emre,
ben genel hukuk kaidesine göre cevap verdim. iyi bir avukata gelince bulunduğunuz yerde iş ve ssk davalarına giren başarılı avukatlardan biri olabilir. mevzuatı araştıran ve emsal kararlar bulabilen biri bu işi başarabilir.
selamlar