fonradar

Bağkurlu Olmam Gerekir mi ?

Arkadaşlar merhaba uygun başlığı bulamadım buraya açayım konumu dedim yanlış yerde ise konum moderatör arkadaşlardan taşımalarını rica ediyorum. Soruma geçeyim .

İlerleyen zamanlarda bir pastane projem var arkadaşlar. Ancak ben şimdiden bazı alt yapı ve reklam çalışmalarına başlamak istiyorum markamın internet sitesini kurup YouTube aracılığı ile pasta tatlı börek vs tarifleri yayınlayıp internet sitem üzerinden de küçük küçük siparişler almayı planlıyorum öyle çok bir satış olacağından felanda değil maksat projemi hayata geçirene kadar sosyal medyada küçük küçük markamın imajını oluşturmak doğru düzgün satış bile beklemiyorum olursa da çok az satış olur zaten.

Bunun için vergi mükellefi olup aylık Bağkur dur muhasebe ucretidir vergidir vs vs ödemem gerekir mi ? Resmi olmam gerekir mi yani ?

Ek olarak belirtmek isterim ki bazı forumlarda evde üretilen ürünlerde vergi yok deniyor peki evde üretilen baklavadir yaş pastadir borektir bunların da vergisi var mı ? Kargo ile tüm Türkiye'ye gonderi yapmak istiyorum kapıda ödeme imkanını firma kurmadan kullanabilir miyim ?