Bağkurluyken İşyerini Kapatıp Ssk lı Olarak Çalışma 6111 Sayılı Teşvik

husok

Katkı Sunan Üye
2011 yılında işyeri sahibi olarak bağkurlu iken işyerini kapatıp aravermeksizin başka bir işyerinde ssk lı olarak çalışmaya başlayan kişi 6111 sk işveren teşvikinden yararlanabilir mi? işyeri yeni açılıyor ve ilk defa sigortalı çalıştırmaya başlıyor, ocaktan bu yana normal verdik ssk bildirgelerini, bundan sonrası için teşvikli olarak verebilirmiyiz? geçmiş dönemler indirim ve iade yahut mahsup talep edebilirmiyiz?

6111 sayılı kanunun teşvikin sigortalı yönünden son 6 ayda çalışmamış olmak şartı var.
sorunuzdan bu şartın sağlanmadığını anlıyorum. bu kişi için teşvikten yararlanamazsınız.

6111 sayılı kanunun teşvikin sigortalı yönünden son 6 ayda çalışmamış olmak şartı var.
sorunuzdan bu şartın sağlanmadığını anlıyorum. bu kişi için teşvikten yararlanamazsınız.

Üstasım bence iyi araştırın 4/a lı çalışmamak şartı bağkur, isteğe bağlıda sorun yoktur
Ayrıca ben uyguladım

o şart sadece 4-a çalışma olup olmadığı, diğer sigortalılıklarda çalışma olup olmadığına bakılmıyor.

evet bağkurlu olması etkilemiyor, sgk ya sorduk.. fakat bayan kufaörü ustalık belgesi ,mesleki yeterlilik belgesi olarak kabul edilmiyor, sanırım belli başlı meslekler için geçerli bu, çünki meslekler listesinde erkek kuaförü olmasına rağmen bayan kuaförü bulamadım. belgesiz olarak 24 ay yararlanabileceğiz anlaşılan. ilgilenen herkese teşekkürler.

14447 ler geriye dönük daha yeni geliyor,yani iptal bildirge istiyorlar gecikme zammıyla aman diyim...