Banka Ödül Kullanım Nasıl Muhasebeleştirilir ?

Merhaba .

kredi kartından yaptığımız satışları tahsil ettiğimiz banka hesabına "ödül kullanım" adıyla bi para gelmiş. açıklamada da pos cihazının üye işyeri nosu belirtilmiş. bunu nasıl muhasebeleştirmem gerekir ?

102 B
108 A şeklinde mi yoksa başka bi şekilde mi ?

Ynt: Banka Ödül kullanım nasıl muhasebeleştirilir ?

saviola83 ' Alıntı:
679 a alacak yazsak olur mu acaba ?

___________________/___________________
102

649/679

__________________/______________________

Ynt: Banka Ödül Kullanım Nasıl Muhasebeleştirilir ?

emrekaraoglu27 ' Alıntı:
679 bu konuda hatalı olup benim dediğim şekilde ise 108'i alacaklandırınız.
katılmıyorum
yalnız şu şekilde olabilir

108
679
mal ve hizmet alındığında ise

770/150....
108

emrekaraoglu27 ' Alıntı:
bence bu ödül kullanım şöyledir...
malı kredi kartıyla satıyoruz ve karttan çekiliyor.
bu çekilme esnasında müşterinin kartında biriken puanları kullanarak çekim yapılmıştır bence...
679 bu konuda hatalı olup benim dediğim şekilde ise 108'i alacaklandırınız.
tabi kesin olmamakla birlikte bunu firmanızla görüşmeniz gerekir diye düşünüyorum ama büyük ihtimal benim dediğim gibidir....

Sayın formdaş soruyu dikkatli okudunmu ben sana önemli yeri kopyalıyorum bi oku tekrar konuşalım

''kredi kartından yaptığımız satışları tahsil ettiğimiz banka hesabına "ödül kullanım" adıyla bi para gelmiş'' yani adamların hesabına yatan ödül kullanım diye bir para senin anlatığın şeyle ne alakası var.Bir oku bakalım

ferhat

evt 108 alacak yazmak doğruymuş sanırım. çünkü bankadan gelen kredi kartı alacak ekstresini
incelediğim zaman özül kullanım miktarı kadar bi fark çıkıyor. 108 e alacak yazarsam tutturabiliyorum .

Finansbankın ekstresinde Yurtiçi banka işlemleri adı altında pos girişleri oluyor. Bir de para puan muhasebesi adı altında eksi değerler var. Bu eksi değerler ne şekilde muhasebeleştirilmeli?

O - rakamlar bankaların çeşitli adlar altında kestiği komisyonlardır, gider olarak kaydetmelisiniz.