Bankadan yatan ücretler

Ynt: Bankadan yatan ücretler

hesap pusulasında "bir nüshasını aldım." şeklinde bir ibare var ve imzaladı ise sorun oluşturmaz. Diğer hallerde almadım dediğinde ispatı işv. düşer ve ispatlayamaz ise bölge çalışma tarafından ceza kesilebilir.

DERİN_34 ' Alıntı:
günaydın ,

"ya yanılmıyorsanız ? " diye cevap vermem gergin olduğumu göstermez . tabikide gergin değilim olmam içinde bir neden yok.
herkesin bir görüşü var saygı duyuyorum ama doğru olan 1 tane .
Doğru bir tane değildir, doğruluk görece bir kavramdır, kişiden kişiye, kültürden kültüre hatta aynı kişide aynı kültürde günden güne değişen bir kavramdır. Tek olan gerçekliktir. Hele ki hukuk sisteminde doğruluk kavramı olayın kendine münhasır şekilde değişiklik gösterir, aynı olaya bakan aynı hakim farklı tarihlerde farklı kararlar verebilir, yargıya şu an için olumlu gelen olay, 5 yıl sonra olumsuz gelebilir aziz dostum.

mzhr ' Alıntı:
hesap pusulasında "bir nüshasını aldım." şeklinde bir ibare var ve imzaladı ise sorun oluşturmaz. Diğer hallerde almadım dediğinde ispatı işv. düşer ve ispatlayamaz ise bölge çalışma tarafından ceza kesilebilir.

her hesap pusulasında "bir nüshasını aldım." şeklinde bir ibare olmuyor .

kesilebilir ? kesilir ? sonuçta net değil .

SOSYAL SİGORTA İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ
Ücret tediye bordrosu
MADDE 105 ? (1) İşverenler, Kuruma verdikleri prim belgesinde yazılı olanları doğrulayıcı nitelikte olmak ve Kanunun 102 nci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinin beş numaralı alt bendinde sayılan hususları içerecek şekilde aylık ücret tediye bordrosu düzenlemekle yükümlüdürler.

5510 Sosyal Güvenlik Kanunu

102. madde (e) bendi
5) İşverenler tarafından ibraz edilen aylık ücret tediye bordrosunda;
işyerinin sicil numarası, bordronun ilişkin olduğu ay, sigortalının adı, soyadı, sigortalının sosyal güvenlik sicil numarası, ücret ödenen gün sayısı, sigortalının ücreti, ödenen ücret tutarı ve ücretin alındığına dair sigortalının imzasının bulunması zorunludur. Belirtilen unsurlardan herhangi birini ihtiva etmeyen (imza şartı yönünden makbuz mukabilinde veya banka kanalıyla yapılan ödemeler hariç) ücret tediye bordroları geçerli sayılmaz ve her bir geçersiz ücret tediye bordrosu için aylık asgari ücretin yarısı tutarında, idari para cezası uygulanır.