Basit Usül 2.Dükkan Hakkında

Merhaba benim bir soru hakkında sıkıntım var yardımcı olabilirmisiniz.Basit usüldeyim şuanda.

Ben kombi servisliği yapıyorum bulunduğum ilin bir ilçesinde firmam bir servislik daha açmam için diretiyor.Ben herhangi bir personel çalıştırmıyorum.Abim bir ay içerisinde 8 gün ise gidiyor.Kalan 22 günde ise bana yardım ediyor.(Farklı bir işte sigortalı çalışıyor)
Yardım etmenizi istediğim konu ise ben orada 2 dükkanın toplamı basit usül kira bedelini aşmamak kaydıyla bir dükkan açsam gelire geçmek zorunda kalırmıyım birde sigortalı eleman çalıştırmak zorundamıyım.yıl bazında işimiz genel itibarı ile sadece 3 aylık bir kış sezonunda.Esasen tek başıma iki dükkanada yetebilirim.İşlerimiz telefonda portal sistemi ile geliyor.Şuandaki dükkanda ve açacağımız dükkanda herhangi birşey satmıyoruz.kombi tamiri yapıyoruz sadece servis hizmeti.Birde şube olarakmı açmam gerekiyor?
Bu konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Kısaca ikinci işyerinizi şube olarak gösterip Kanunda belirtilmiş hadlerin aşılmaması durumunda ve Basit usule tabi olmanın genel ve özel şartlarını sağlamanız şartıyla Basit Usulde vergilendirilmeye devam edenbilirsiniz.

arkadaş haklı ve doğru cevap vermiş. Ancak kombi tamirinde ayrıca müşterilerine parça temini için parça alıp satmak büyükşehir mücavir alanları içerisinde ise;
her ne kadar genel ve özel şartları taşısa dahi basit usulden yararlanamaz.