fonradar

Basit Usul Beyannamesi

arkadaşlar basit usul mükelleflerinin gelir vergisi beyannamesini biz muhasebeciler internet ortamında gönderebilirmiyiz.Sakıncası varmıdır.Yada elden versek dahi beyanname yada hesap özetini imzalamak zorundamıyız.teşekkürler

Ynt: basit usul beyannamesi

sayın muhfiliz;

bende elektronik ortamda veriyorum herhangi bir sorun yok vermeniz durumunda.

Ynt: Basit Usul Beyannamesi

Serbest Meslek Makbuzunu kestikten sonra tabiki verebilirsiniz, fakat çoğumuz basit usuldekilere makbuz kesmediğimiz için elde veriyoruz.

RAHMİBAŞOL ' Alıntı:
Serbest Meslek Makbuzunu kestikten sonra tabiki verebilirsiniz, fakat çoğumuz basit usuldekilere makbuz kesmediğimiz için elde veriyoruz.
Merhaba,
Makbuz kesmiyormusunuz? Çok ilginç, bence yanlış yapıyorsunuz. Verginin doğru ödenmesinde kamu yararına çalışması gerekenlerin yaptığı hizmet karşılığında belge düzenlememesi bana pek doğru gelmedi.

Beyfendi,

Ben Basit usul işletmelerin işlerine bakmıyorum, sadece 2-3 tane eşimin ve dostumun yıl sonunda beyannamesini veriyorum ve onuda elde düzenleyip veriyorum evet aldığım ücret te yok ve makbuzda kesmiyorum. Çünkü muhasebeciler basit usul iş tutmadıkları için genelde 1-2 eş dostun beyannamesi verdiği içinde çoğu muhasebeci kesmediğini biliyorum.

Benim esas anlatmak istediğimi ne yazıkki siz anlamamışsınız!

Benim anlatmak istediğim Basit usul beyannamesini elektronik ortamda bir muhasebecinin vermesi durumunda mutlaka unutulmaksızın ücret almasa bile serbest meslek makbuzu kesmek zorunda olduğundan bahsettim (Özellikle KDV yönünden), ama siz konuyu başka yere çekmişsiniz.

Bende 50-60 tane basit usul işi takip etsem ve karşılığında her ay ücret alsam merak etmeyin bende makbuz keserim. Bundan emin olun.

RAHMİBAŞOL ' Alıntı:
Merhaba,
Kızacak ve iş büyütecek bir durum yok. Ben alıntı yaptığım mesajını yanlış anlamış olabilirim. Sadece ücret almadan eşin dostun beyannamesini düzenlediğini söylemen yeterliydi.

valla arkadaşlar beyanımızı elden yapsak daha yarar görüyom bilmiyorum bursada basit usullerde matrah olayı belirleniyo :)yani misal 5000 ytl altında matrah bildiremiyosunuz.

değerli arkadaşım basit usule tabi mükelleflerin beynanamelerini internet ortamında vermeniz veya kaşe ve imza atıp vergi dairesine vermenizde herhangi bir sakınca yoktur. ancak bu durumda serbest meslek makbuzu düzenlemeniz gerekir kanaatindeyim.

ben bi odanın tüm basit usul beyannamelerini veriyorum.Makbuz kestiğiniz sürece hiç bi sakıncası yok çokda basit bi beyanname zaten

Oda tarifesinde yillik beyanname munferit beyanlar icin gecerli olan ucret skalasi vardir.