Basit Usul e-Beyanname Gönderme

basit usulde gelir vergisi beyannamesi elden vergi dairesine verilebiliyormu? e-beyanname ile vermek zorunlumu? basit usul gelir vergisi beyannamesini e-beyanname ile göndeme ücreti kaç T.L.
basit usulde gelir vergisi beyannamesi Odalar tarafından gönderilmek zorundamı?muhasebeciler gönderemiyormu? bilgisi olanlardan bilgilendirmelerini rica ediyorum.teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Ynt: Basit Usul e-Beyanname Gönderme

basit usül beyannameler şubat ayında verildiği için bununla ilgili bir rehber hazırlayacakladır.
şu an için, evet beyanname eleden verilebiliyor, isterseniz internetten gönderebiliyorsunuz, ücret tarifesi yayınladığı zaman ücretlere bakabilirsiniz, odalar haricinde muhasebecilerde basit usül beyanname gönderebilirler.

basit usul beyannameyi muhasebeci internetten gönderip vergi levhasını kendi mühürü ile onaylayabilir mi.

sayın forumdaşım muhasebeci beyannameyi netten gönderebilir ve vergi levhasını onaylayabilir.ama muhasebeci s. mes. makbuzu kesmesi gerekir.

beyannameyi gönderebilir, vergi levhasını onaylayabilir, ancak vergi levhasını onaylayabilmesi için, aralarında sözleşme olması gerekir diye biliyorum ben.

Selamlar, 2011 asgari ücret tarifesinde basit usul için ne kadar ücret alınacağı açık olarak yazmıyor
1a daki 250 tl mı yoksa 1d deki 100 tl mı olması gerekir asgari olarak. ( KDV dahil )

Merhaba,

Sayın arkadaşlar..
Apartmanımda bulunan bir terzi var, basit usüle tabiler. Yalnız Basit usul için yıllık beyannameyi vermemişler.

Bilindiği gibi bu beyanname, 25 şubata kadar verilmesi lazımdı. Bugün verilse cezası ne olur? tam olarak.

sn demiral teşekkür ederim.. yalnız ilgili sirküler Gerçek usülde verilmesi gereken yıllık gelir vergisi ile ilgili benim bahsettiğim basit usule tabi mükelleflerin vermesi gereken yıllık beyanname ile ilgili