Başka Şehirde Defter Tutma

1economist

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar istanbul da bulunan bir mali müşavir farklı bir ilde bulunan mükellefin defterini tutabilir mi? Bununla ilgili bir yasal sınırlama var mıdır? Varsa sınırları nelerdir?

Teşekkürler..

Ynt: Başka Şehirde Defter Tutma

başka bir ilde bulunan mükellefin defterini tutabilir, bununla ilgili bir yasal sınırlama yoktur.

bende izmire bağlıyım ama manisadaki bir firmaya hizmet veriyorum.

Peki evrak alış verişi veya benzeri işlemleri yürütülmesi zor oluyormu?

yakın il olduğu için haftanın birgün orada bulunuyorum. Bu nedenle evrak girişi, personel işlemleri ve bildirimlerini iş yeri merkezinde gerçekleştiriyorum.
Onun haricinde eğer uzak bir ilse kargo ile evrak takibi gerçekleşir, bunuda iyi takip etmek gerekir. Takip zorluğu olabilir.

Aydınlatıcı bilgilerinizde dolayı çok teşekkür ederim.

İrem35 ' Alıntı:
yakın il olduğu için haftanın birgün orada bulunuyorum. Bu nedenle evrak girişi, personel işlemleri ve bildirimlerini iş yeri merkezinde gerçekleştiriyorum.
Onun haricinde eğer uzak bir ilse kargo ile evrak takibi gerçekleşir, bunuda iyi takip etmek gerekir. Takip zorluğu olabilir.

peki buraya büyük ihtimalle bir ön muhasebe kurmuşsunuzdur. orada neleri takip ettiriyorsunuz elemana ?

champell59 ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:

peki buraya büyük ihtimalle bir ön muhasebe kurmuşsunuzdur. orada neleri takip ettiriyorsunuz elemana ?

O firmada zaten ön muhasebe sistemi mevcuttu. O sistemin üzerine gerekli ön muhasebe eğitiminide verdim, neyin nasıl olması gerektiğini ayrıca iç kontrol sisteminide ön muhasebe sistemine monte edip, genel muhasebeye sağlıklı bilgi, belge akışını sağladım.

peki arkadaşlar müşterisine barkod sistemi kurduran arkadaş var mı ? şimdi bir hırdavat şirketiyle görüşme halindeyim. barkod sistemi kurdurmak istiyorum.
avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi verebilirmisiniz.
ayrıca barkod sistemi ticari malların alış ve satış fiyatlarını kaydedip bize rapor halinde verebiliyor herhalde. bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. teşekkürler

mrb.barkod sistemine geçmek için öncelikle kayıtdışılığın olmaması gerekiyor.personel ve bilgi olarakta alt yapısı oluştururmalı.

iyi bildiğim bir meseledir.

ilk sorum hangi programı kullanıyor olacak?

champell59 ' Alıntı:
peki arkadaşlar müşterisine barkod sistemi kurduran arkadaş var mı ? şimdi bir hırdavat şirketiyle görüşme halindeyim. barkod sistemi kurdurmak istiyorum.
avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi verebilirmisiniz.
ayrıca barkod sistemi ticari malların alış ve satış fiyatlarını kaydedip bize rapor halinde verebiliyor herhalde. bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. teşekkürler

barkod sistemi ve stoklaarın online izlenmesi stok takbi online ve asorti işlemleri
iyi bildiğim bir konudur.şu anda kuzenimin şirketinde işe başladım sırf bu sistemi oturtmak için
burda asıl mesele şu (yazacağım sorunlarla şu anda karşılaşıyorum ve bu sistem bahsettiğim yere kurulalı 2 ay oldu) ön celikle barkod sistemi hepimisin isteyeceği bir durum.piyasada bir çok program var hepsi hemen hemen aynı burda sorun şu firma çalışanlarının niteliği bilgililermi altyapıları mevcutmu mevcut değilse kesinlikle yeterince nitelikli eleman alınmalı alınmazsa sistemi almak kurmak bir işe yaramaz firma personeli el terminalini ilk kez görüyorsa sistem kurma derim oraya mesele niteliklie eleman gerisi boş 10 milyar ver programa iş bilmeyen elemanlarla yalandan yere uğraş dur boşa kürek çek mesele budur hocam

Konun biraz dışına çıkıldı,konu barkod sistemine döndü