Bayilik /LTD. ŞTi sorunu

bir firmadan bayilik aldım bir yıl önce. Benden başka 200 kadar daha bayi vardı ancak hiç biri ile zöleşme yapılmamıştı benmlede yapmadılar.Ancak ulusal gazete ve tvlerde bayi listesi yayınladılar ve benm numaramı verdiler. Ayrıca her ile birbayi tahhüt ettiklerini de web siteleri ve gazetelerde söylediler.

Ancak bir yıl sonra artık sen bzim bayimiz değilsin diyerek beni saf dışı bırakmaya ve bayiliği başkasına vermeye çalışıyorlar...

Biz ödemelerimizi her zamn havale veya kredi kartı ile yaptığımızdan firmaya ödediğimiz tutar belli.

Ancak firma vergiden çalıyor ve her zaman düşük fatura kesiyor. uyardığımız halde sonuç değişmedi. yani gelen fatura ile yollanan para arasında ucurum var. Bu mahkemede benim için bir delil olabiilir mi?

Yada direkt mahkemeye giddip bu adamlar eksik fatura kesiyor mu diyeyim? madem ben kazanamıyorumdevlet yapışşsın gırtlaklarına...

Ancak paraları şirket hesabı değil de şirketin kurucu ortağı olan kişi hesabına yaptık bundan dolayı bir sıkıntı yaşarmıyız?
Kurucu ortak ancak müdür değil kendisi.

Bunun yanında adamalr işin kurdu olmuş olacak ki xxxa ltd. şti, axxxltd şti,xxaxx ltd. şti şeklinde firmalar kurmuşlar. Ancak hepsinde bizim para yolladığımız kişi kurucu ortak. ve bzim tüm faturalarımız xxxa dan geliyor. Bu hesaba öre xxxa firmasının borcundan dolayı şahış bize borçlu ancak bu firmada ki hissesi az. . Bu firmadan doğacak borçları diğer şirketlerdeki hisselerini bağlar mı acaba?

Biliyorum extra karışık oldu ama umarım bir anlayan ve fikri olan vardır :)

Ynt: Bayilik /LTD. ŞTi sorunu

Sizin işiniz avukatlık.