benim bir sorunum var arkadaşlar

2 gün önce vergi dairesinden tebligat geldi. Tebligatta 12/2010 damga vergisinin ödenmediğini Vadesinin de 27.05.2011 yazıyor. Fakat elimde aynı döneme ait 12/2010 tarihinde ödediğim banka dekontu var.

Tebligat belgesi ve dekontla muhasebeciye gösterdim. Sistemden kaynaklanan bir arıza olduğunu düzeltme beyannamesi verdiğini söyledi. Fakat 12 ayda bana düzeltme beyannamesi verdiğini söylememişti. Netice bu 1048 kodlu damga vergisini tekrar ödemem gerektiğini söyledi.

Lütfen konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Ynt: benim bir sorunum var arkadaşlar

Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla vade 27.05.2011 yazıyorsa 2011/Mayıs ayında 2010/Aralık dönemine ait KDV düzeltme beyannamesi verilmiş. Bu doğrultuda KDV düzeltme beyannamesine ait olan 1048 kodlu damga vergisini ödemeniz gerekmektedir.
Saygılar...

Ynt: benim bir sorunum var arkadaşlar

Muhasebeciniz sizi bilgilendirmis. Yalniz biraz gec kalmis. Duzeltme beyannamesini vermesini sebebiyle birlikte size aciklamali ve tahakkukunu zamaninda vermeliydi. Supriz bir sekilde ogrenmemeliydiniz. Bu konuda uyarida bulunabilirsiniz.

ilginiz için teşekkürler

İlginiz için teşekkürler. Böyle güzel bir forum kurulduğu için forum yönetimine ayrıca teşekkürler.
Hepinize iyi çalışmalar vakit ayırmanız bile büyük bir incelik.