Benzin İstasyonlarında YKS Kullanımı

BILINDIGI UZERE 01/11/05 TARİHİNDE İTİBAREN TÜN BENZİN İSTASYONLARI AKARYAKIT POMPALARINDA YAZAR KASA KULLANIM ZORUNLULUĞU VARDIR BUNDA DOLAYI SORUM SU ARKADASLAR

SERVISLERIN HAZIR OLMAMASI VE YKS LERIN POMPALARA BAĞLANAMAMASI SONUCU BIZE NELER DOGURUR VE SIZCE POMPAYA YKS TAKILINCAYA KADAR NE YAPILMALI. bIZ TABIKI ILK ONCE IHLAL VE YANLIS YAPMAMAK ICIN YKS PAREKENDE SATIS FISI KULLANMAYA BASLADIK ELLE MAKINALAR BAGLANINCAYA KADAR EGER BU KONU ILE ILGILI BILGISI OLAN ARK.VARSA MSJ BEKLIYORUM

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.

Sayın oktay

Sorunla ilgili bugünkü alomaliye'de yayınlanan az önceki tebliği oku sana yardımcı olacaktır.ben okudum

FERHAT

Sayın OKTAY,

01/11/2005 Tarihi İtibari ile Akaryakıt istasyonlarında Daha Önceden yapıldığı gibi totlizatör kayıtları değil perakende satış fişleri ve faturalar muhasebe kayıtlarına intikal ettirilecektir. Yani Sizin yapacağınız servisin size bildirmiş olduğu montaj tarihine kadar akaryakıt satışlarında perakende satış fişi kullnamanız ve kayıtlarınıza bu Perakende Satış Fişlerini ve Faturalarınızı Esas Alarak yapmanızdır ki ta ki pompalara yazarkasalarınız bağlanıncaya kadar ki ondan sonra sorun ortadan kalkmış oluyor... En Önemli olan Totalizatörden kayıtlara geçme devrinin kapandığıdır....

Saygılarımla.