Beyanname Tanımı Versiyon Hataları Hakkında

Merhabalar, umarım doğru yere konu açmışımdır sizlere bir şey danışmak istiyorum luca kullanıyorum GİB'den muhtasar beyanı verirken **** dönemine ait Muhtasar beyanname, beyanname tanımının 31. versiyonu ile verilmelidir hatası veriyor BDP'den güncelleme yaptım beyanname kayıtlarını tekrar düzenleyip raporladım yine aynı hatayı veriyor nerede yanlış yapıyorum? yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar

Maliye muhtasar için yeni ver. yayımladı ve prog henüz değişiklik yapılmadı. İster prog. bekleyin isterseniz xml bilgisayarınıza indirip not defteri ile açın "MUH_30" yazan iki yerde "MUH_31" yapıp kaydedin, sonrasında bdp ile açıp değişen yerlerde var ise düzeltme yapıp kaydedin ve bdp üzerinden paket yapıp yollayın.

dediğiniz gibi yaptım "Beyanname yapısı geçerli değildir: org.xml.sax.SAXParseException: cvc-complex-type.2.4.a: Invalid content was found starting with element 'ticaretSicilNo'. One of '{yeniUnite}' is expected.. Lütfen Beyanname Düzenleme Programı'nın doğru sürümünü kullandığınızdan emin olunuz." uyarısını verdi

Merhaba
2017 Haziran dönemi muhtasar beyannamesini yapan varmı?

2017 Haziran dönemi muhtasar beyannamemi 31 nci versiyon olarak düzenledim, ama kaydedemiyorum. Şöyle bir uyarı veriyor:

X ekler kulakçığı işyeri bilgileri tablosundaki ücrete ilişkin gelir vergisi matrahı toplam ile matrah ve vergi bildiriminde ödeme tür kodu 011-020 olan satırların ödemelerinin gayrisafi tutarı toplamı eşit olmalıdır.

muhtasar beyannamedeki ödemelerin gayrisafi tutarı 011 kodu Brüt ücret
beyannameye eklenen ekler işyeri bilgileri bölümüne
ücrete ilişkin gelir vergisi matrahı ücret bordrosundaki gelir vergisi matrahı olmalı. Fakat bu bölüme bürüt ücreti yazdığımızda kayıt yapılabiliyor.
Bu konuyu 444 0189 a sordum biraz bekleyin beyannameyi düzenlemeyin dediler.

E-beyandan yapıyorsanız tekrar indirip deneyin. Tarih aynı olsa da hata düzeltmesi yapılmış.

arkadaşlar kolay gelsin gelir geçici vergi beyannamesi gönderen var mı son güncel BDP yi indirmeme rağmen paket kontrol aşamasında sürekli beyanname tanımının 14.versiyonu ile beyanname verilmelidir diye hata veriyor.güncel BDP yi indirip programları kapatıp açtım yeniden beyannameyi düzenledim ancak hala aynı hatayı veriyor.yardımcı olabilir misiniz

arkadaşlar kolay gelsin gelir geçici vergi beyannamesi gönderen var mı son güncel BDP yi indirmeme rağmen paket kontrol aşamasında sürekli beyanname tanımının 14.versiyonu ile beyanname verilmelidir diye hata veriyor.güncel BDP yi indirip programları kapatıp açtım yeniden beyannameyi düzenledim ancak hala aynı hatayı veriyor.yardımcı olabilir misiniz

Girdiğin beyannamenin dönemi olarak neyi seçiyorsun?

01/07/2017 tarihi sonrası verilmesi gereken beyan ise g.geçici için ver.14 ve k.geçici için 22 olmalı.

g.geçici beyanname. zaten internet vergi dairesinde BDP de son güncellenen programı indiriyorum ama sonuç aynı

luca bugün yeni yapmış 14 .versiyon güncellemesini arkadaşlar.sorun şimdi çözüldü teşekkürler