Beyanname Verme Süreleri

Beyanname Verme Sürelerinin Değişmesini İstermisiniz ?

 • Evet

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Hayır

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Fikrim Yok

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  0
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
9
01/01/2004 tarhinden beri bildiğiniz gibi Beyanname verme süreleri değişmiş bulunmaktadır ( ki bunun mantığını anlayan lütfen anlatsın ). Şimdiye kadar mevzuatta sürekli değişiklikler neticesi ( Enf. Muhasebesi - E-Beyanname uygulaması ) beyannameleri zamanında verebilmek için oldukça sıkıntılı dönemler yaşadık ve yaşamaya da devam edeceğiz gibi. Bu sıkıntı geçici olarak sirkülerle atlatılmaya çalışıldı ama daha ne kadar devam edecek. Geçici uygulamaların yeni bir kanun düzenlemesi ile kalıcı hale getirilmesi meslektaşlarımız açısından daha iyi olmaz mı?
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
16
BEYANNAME VERME SÜRELERİ ACİLEN DEĞİŞTİRİLMELİ

selamlar,
size katılıyorum.bu uzatmalar ne kadar devam edecek acaba sayın bakanımız, bu konuda meslektaşları dinlememişti. Ama bu yakınmaları artık duyarmı bilemiyorum. Bu konu üzerinde çalışmalar yapılmalı.
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
14
size katılıyorum

artıkk bu işkenceye bir son verilmesi gerekiyor.Bizi hambal gibi görenler var.Ama nereden geldiklerini unuttular.Bu bürokrasidi kişiler ne yaptıklarını bilmiyorlar.Mali Tatil diyorlar,sorunlarınızı halledeceğiz diyorlar ama lafta kalıyor.Burdan yetkililere sesleniyorum.Artık sesimize kulak verin Her ay bu iş uzatmalarla olmaz.Her ay stresten uyuyamıyoruz.
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
205
Konum
bALIKESİR
Arkadaşlar problemin beyanname verme süresinin kısa olşunda değil,sürekli son dakika kararları ile değiştirilmesinden şikayetçi olduğumuzu düşünüyorum.Ben şahsen her ayın 20 sinin uygun olduğu hatta 15 ine çekilmesini düşünüyorum.Böylelikle belki biraz sıkışacağız ama geriye rahat bir 15 gün kalacak.
Beyannamelerin ayın 25inde verildiği zamanlarda da keşke haftasonuna denk gelse diye düşünürdük.Şimdi bakıyorum ayın otuzu deseler biz herhalde üçgün daha ilave isteyeceğiz gibi geliyor.Haksızmıyım.İşleri songüne bırakmamalıyız.

İYİ ÇALIŞMALAR
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
16
beyanname süresi

fbasdemir arkadaşımızın mesajını yeni okudum.kendisinin heralde müşteri sayısı oldukça az heraldeki, bunca insan zaman yetmiyor derken o bizim işleri zamanında yapmadığımızı düşünüyor.Arkadaşımızın birine katılıyorum uykularım kaçıyor bazen nasıl yetişecek diye. bunu bukadar çoğunluk isyan ederken fbasdemir nasıl yorumluyor acaba anlayamadım.iyi çalışmalar herkese...
 
Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
367
Sayın arkadaşlar,

İSMMMO nun 2005/Ocak ve izleyen aylarda düzenlediği seminerlerde Sayın Oda Başkanımız Yahya Arıkan tarafından beyan verme sürelerinin tekrar eski tarihlere alınacağı söylenmişti.Süre olarak da Haziran-Temmuz gibi denilmişti.
Sayın Başkan Bakanlığa iletildiğini ve cevap beklendiğini sanıyorum.....

Bekliyoruz......
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
205
Konum
bALIKESİR
Sayın Derya,
eğer beyannamelerinizi zamanınında yetiştirmekte zorlanıyorsanız mesleğinden yetişmiş yada yetiştirilmeye hazır ilave insanlar çalıştırmalısınız.Eğer yetiştiremiyorsanız ve bunun için acele davranıyorsanız hata yapma riskiniz de fazla olacak demektir.Unutmayın bizler emeğimiz ve bilgimizle ekmeğini kazanan insanlarız.Yapacağımız hatalar eksik lokmalar olacaktır.Önemli olan kaliteyi yakalamaktır.Yine tekrar ediyorum eğer beyannameler eski sürelerine alınırsa zamanınız yine yetmeyecektir.

İYİ ÇALIŞMALAR
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
16
beyanname verme zamanı

bu konuda herkes hemfikir olurken siz hala nasıl oluyor da yetişmeyecektir diyebiliyorsunuz anlayamadım. biz daha öce her ay'ın 25'inde verirken YETİŞTİREMİYORUZ diyormuyduk. kendi adıma hayır.Ben bunu söylemek istiyorum, bilmem anlatabildimmi.hoşçakalın.
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
104
arkadaşlar bana kalırsa yeni uygulamanın iyi taraflarıda var,önceden son gün hem beyanname veriyor hemde ödeme yapıyorduk yani beyannamelerin verilmesi ile ödemesi aynı gün olunca son gün ödemeyemi koşturalım evrakmı işliyelim yoksa beyannamemi tahakkuk ettirelim birde mükellefemi bildirelim şaşırıyorduk bana kalırsa ödeme ile tahakkuk arasındaki 6 günlük süre bizi bayağı bi rahatlattı.

İşlerin yetişmemesine gelince benim görüşüm öncelikle son zamanlardaki mevzuattaki değişiklikler(enf.muh. e beyanname, geçici vergi bey.arkasının doldurulması vs.),


ve kapasitemizin üzerinde iş almamız yani yeter diyemememiz

bırakında birazda yeni yetişen arkadaşlara ekmek kalsın bu pastadan onlarda faydalansın hep bana demekten kurtulalım.

lütfen bu görüşlerimi dikkate alın
 
Üst