Beyannameleri Geç Verdim !

merhaba sayın forumdaşlar.

malimüşavirimizle aramızdaki bir yanlış anlaşılmadan dolayı Mayıs/2007 dönemine ait muhtasar beyannamesini 25.06.2007 tarihinde vereceğimize 26.06.2007 (yani kanuni süresinden bir gün sonra ) tarihinde verdik.

muhtasar beyannamede beyan edilen tutar 4.309,58 YTL

bu durumda nasıl bir cezaya muhatap olurum.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Ynt: beyannameleri geç verdim !

tam ödeme gününde vermişsiniz sadece 2.derece usulsüzlük e muhattab olursunuz sanıyorum.başıma gelmişti ve vergi ziyaı falan uygulanmamıştı ama şu an hatırlayamıyorum.ödeme gününe kadar beyan edildiği için vergi ziyaı doğmamıştı.

şimdi e-beyanname şifresini aldım ve kontrol ettim :(

vergi ziyaı cezası (2154,79 YTL ) uygulamışlar. bu doğru mudur arkadaşlar. ama ceza tahakkuk fişinde 1077,40 ytl yazıyo

bu arada siz bu geç verilen beyanname için pişmanlık dilekçesi neden vermediniz?

eğer mail adresinizi verirseniz size bir dosya yollarım

Sayın Zahiri

Mali Müşavirimiz internety üzerinden göndermiş beyannameyi.

e-mail adresim : [email protected]

bu cezaya itiraz hakkım yok mu arkadaşlar .

kafayı yiycem ya bir gün geçti ve ödemesinide zamanında yaptım neyi ziyaa uğrattık anlamadım 1000 ceza ya.

nasıl itiraz ederim buna arkadaşlar

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

vcz uzlaşmaya giderseniz cezanın %90 ı kadar indim yaparlar saygılar

stajyer27 ' Alıntı:
Sayın Zahiri

Mali Müşavirimiz internety üzerinden göndermiş beyannameyi.

e-mail adresim : [email protected]

bu cezaya itiraz hakkım yok mu arkadaşlar .

kafayı yiycem ya bir gün geçti ve ödemesinide zamanında yaptım neyi ziyaa uğrattık anlamadım 1000 ceza ya.

nasıl itiraz ederim buna arkadaşlar

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

mesela bize 7500,00 ytl kesitler %80 sildirler ama mkellef vergi ödeseydi %90/95 düşcekelrdi mükellefte sağlamsa olay biter inşallah sıkılmayın

sayın lebedir bir nebze olsun rahatladım hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

her ay 4000 ytl civarı stopaj ödüyorum. 2007 1. dönem geçici vergi ödemem 22.000,00 YTL herhalde bunlar uzlaşma komisyonunda nazara alınacak şeylerdir.

neyse ben hemen bir uzlaşma dilekçesi doldurup maliyeye gideyim ( uzlaşma komisyonu karşısına çıkmak da varmış kaderde :) )

tekrar hepinize teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

arkadaşlar aklıma birşey takıldı.

biz beyannameyi pişmanlık talebiyle vermedik; fakat pişmanlık dilekçesini yarın (29.06.2007) bağlı bulunduğum vergi dairesine yazsam bir sonuç elde eder miyim acaba

internet verilen beyannamelere pişmanlık talepli verebilirsiniz diye biliyorum. süresinden sona verilen beyannamelerde onay aşamasında özel onayı seçip kanuni süresinden sonra ve pişmanlık talepli seçip onaylamanız gerekiyor. bu durumda artık pişmanlık dilekçesi veremezsiniz. ayrıca yasal ödeme süresi içinde beyannameyi gönderir ve öderseniz vergi ziyai cezasına muhatap olmazsınız.

Ynt: Beyannameleri Geç Verdim !

sayın nizo ödeme süresi içinde beyannameyi gönderdik ve ödemesini de hemen yaptık ama yinede vergi ziyaı cezası kesmişler maalesef maliyeye gidiyorum internet kesmiş yapacak bişey yok diyo :)